Η βαθμολογία στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ
- Published in ΕΠΣΘ
Ο Θησέας δυσκολεύτηκε, αλλά νίκησε τον Μαγνησιακό με 2-1 με γκολ των Βλάχου στο 23’ και Μοράλες στο 52’ (είχε ισοφαρίσει με πέναλτι στο 32’ ο Κοντοβάς) και επέστρεψε στις επιτυχίες μετά την ήττα στην έδρα του από τον Διαγόρα με 1-2. Από την άλλη η ομάδα του Λευτέρη Καλογήρου φάνηκε ότι έμεινε στο αποτέλεσμα αυτό και τα χρειάστηκε, προκειμένου να κερδίσει με 1-0 τον Πηλέα, με πέναλτι στο 55’ του Κουβελά, το οποίο αμφισβήτησαν έντονα οι φιλοξενούμενοι.
Στη Β’ ΕΠΣΘ και τον πρώτο όμιλο Τοξότης και Αγία Άννα επιβλήθηκαν με 0-2 εκτός έδρας του Ιάσονα και της Δύναμης με το ίδιο σκορ (0-2), τη στιγμή που στον δεύτερο η Δήμητρα είχε την πρώτη της απώλεια από τον ουραγό του πίνακα Αγροτικό Αϊδινίου με 4-4 στην έδρα της κι ενώ είχε προηγηθεί με 4-1.
Οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ έχουν ως εξής::
Α’ ΕΠΣΘ/15η αγωνιστική
Θησέας-Μαγνησιακός 2-1
Ακρόπολη-Αγ. Παρασκευή 3-0
Ηρακλής Β.- Πρωτεσίλαος 1-2
Άνθιμος Γαζής- Σαρακηνός 0-2
Σκιάθος- Παγασητικός 2-1
Αίας- Πύρασος 0-1
Διαγόρας- Πηλέας 1-0
Η βαθμολογία
1.ΘΗΣΕΑΣ (42-12) 40
2. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΤΕΦ. (32-5) 36
3. ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ (36-23) 31
4. ΠΥΡΑΣΟΣ (31-16) 29
5. ΑΚΡΟΠΟΛΗ (29-20) 27
6. ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ (30-11) 26
7. ΣΚΙΑΘΟΣ (21-14) 24
8. ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ (27-21) 21
9. ΑΙΑΣ ΣΟΥΡΠΗΣ (24-20) 21
10. ΗΡΑΚΛΗΣ B. (18-26) 11
11. ΠΗΛΕΑΣ (19-49) 11
12. ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ (15-47) 11
13. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (10-32) 7
14. ΑΝΘΙΜΟΣ ΓΑΖΗΣ (15-52) 4
*Με μείον δύο βαθμούς ξεκίνησαν το πρωτάθλημα Σαρακηνός και Ηρακλής Β.
Β’ ΕΠΣΘ/13η αγωνιστική
Α’ όμιλος
Λεχώνια-Νέος Μαγνησιακός 0-1
Δύναμις- Αγ. Άννα 0-2
Ιάσων Α.Μ.- Τοξότης 0-2
Ελευθεριακός- Εθνικός 2-0
Κένταυρος Ν.Π.- Μακρινίτσα 0-3
Ν.Α. Νίκης-Ιωλκός δ.δ.
Ρεπό: ΑΕ 2002
Η βαθμολογία
1. ΤΟΞΟΤΗΣ (37-11) 33
2. ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ (40-9) 31
3. ΑΕ 2002 (32-14) 27
4. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ (18-19) 22
5. ΙΑΣΩΝ Α. Μ. (17-10) 20
6. ΕΘΝΙΚΟΣ (25-26) 20
7. ΕΝΩΣΗ ΛΕΧ. ΝΗΛΕΑ (8-14) 14
8. ΔΥΝΑΜΙΣ (11-16) 11
9. ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ (12-27) 9
10. ΝΕΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ (11-31) 7
11. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν. Π. (10-25) 6
12. Ν.Α. ΝΙΚΗΣ (6-11) 5
13. ΙΩΛΚΟΣ (14-26) 4
*Δεν υπολογίζονται οι αγώνες Ν.Α. Νίκης-Αγία Άννα, Ν.Α. Νίκης- Ιάσων Α.Μ., Δύναμις-Ν.Α. Νίκης, Ελευθεριακός- Ν.Α. Νίκης, Κένταυρος Ν.Π.-Ν.Α. Νίκης και Ν.Α. Νίκης-Ιωλκός
Β’ όμιλος
Μυρμηδόνες- Αγχίαλος 1-0
Πανιώνιος- Άθλος 4-3
Δάφνη- Αχιλλέας Αχιλλείου 4-0
Μικροθήβες- Ερμής 4-3
Δήμητρα Ευξ.- Αγροτικός 4-4
Αστέρας Ριζ.- Ηρακλής Αγ. Θ. 6-0
Ρεπό: Απόλλων Καν.
Η βαθμολογία
1. ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ. (51-9) 34
2. ΜΥΡΜΗΔΟΝΕΣ (19-6) 31
3. ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ (23-16) 24
4. ΔΑΦΝΗ (30-9) 23
5. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (25-16) 23
6. ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΙΖ. (26-11) 20
7. ΑΓΧΙΑΛΟΣ (38-15) 19
8. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΧΙΛ. (22-24) 18
9. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΝ. (14-27) 14
10. ΕΡΜΗΣ (13-47) 4
11. ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓ. ΘΕΟΔ. (14-41) 3
12. ΑΘΛΟΣ ΑΛΜΥΡΟΥ (11-40) 3
13. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΪΔ. (13-37) -1
**Ποινή μείον έξι βαθμών έχει ο Αγροτικός Αϊδινίου