Η βαθμολογία σε Α' και Β' ΕΠΣΘ
- Published in ΕΠΣΘ
Διαφορά επτά βαθμών από τη 2η θέση απέκτησε πλέον ο Θησέας στην Α’ ΕΠΣΘ, αφού νίκησε τον Παγασητικό με 1-4 και έφτασε τους 31 πόντους, ενώ ο Διαγόρας πήρε διπλό με 0-1 από τον Πρωτεσίλαο, τον οποίον ξεπέρασε και βρίσκεται πλέον αυτός στη δεύτερη θέση με 24.
Η βαθμολογία σε Α’ Τοπική και στους δύο ομίλους της Β’ Κατηγορίας έχει ως εξής:
Α’ ΕΠΣΘ/11η αγωνιστική
Παγασητικός-Θησέας 1-4
Ηρακλής Β.- Σαρακηνός 0-2
Πύρασος- Πηλέας 6-2
Αγ. Παρασκευή- Μαγνησιακός 1-0
Πρωτεσίλαος- Διαγόρας 0-1
Σκιάθος- Άνθιμος Γαζής 0-0
Αίας- Ακρόπολη 0-2
Η βαθμολογία
1.ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ (32-8) 31
2. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΤΕΦ. (17-3) 24
3. ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ (29-17) 22
4. ΣΚΙΑΘΟΣ (17-7) 20
5. ΑΚΡΟΠΟΛΗ (21-16) 20
6. ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ (24-8) 19
7. ΠΥΡΑΣΟΣ (21-15) 17
8. ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ (20-15) 15
9. ΑΙΑΣ ΣΟΥΡΠΗΣ (14-12) 15
10. ΠΗΛΕΑΣ (15-38) 10
11. ΗΡΑΚΛΗΣ Β. (12-19) 7
12. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (9-22) 7
13. ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ (9-36) 7
14. ΑΝΘΙΜΟΣ ΓΑΖΗΣ (11-34) 4
*Με μείον δύο βαθμούς ξεκίνησαν το πρωτάθλημα Σαρακηνός και Ηρακλής Β.
Β’ ΕΠΣΘ/Α’ όμιλος
9η αγωνιστική
ΑΕ 2002-Ιωλκός 3-1
Τοξότης-Εθνικός 4-2
Αγ. Άννα-Μακρινίτσα 1-0
Ν. Μαγνησιακός- Κένταυρος Ν.Π. 1-2
Ιάσων Α.Μ.- Ε.Λ. Νηλέα 0-1
Ν.Α. Νίκης-Δύναμις δ.δ.
Ρεπό: Ελευθεριακός
Η βαθμολογία
1. ΑΕ 2002 (28-6) 24
2.ΤΟΞΟΤΗΣ (28-6) 24
3. ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ (27-2) 21
4. ΙΑΣΩΝ Α. Μ. (13-6) 16
5. ΕΘΝΙΚΟΣ (20-20) 15
6. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ (10-16) 13
7. ΔΥΝΑΜΙΣ (8-11) 8
8. ΕΝΩΣΗ ΛΕΧ. ΝΗΛΕΑ (3-8) 8
9. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν. Π. (10-21) 6
10. ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ (6-19) 6
11. Ν.Α. ΝΙΚΗΣ (6-11) 5
12. ΝΕΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ (8-25) 4
13. ΙΩΛΚΟΣ (9-23) 1
*Δεν υπολογίζονται οι αγώνες Ν.Α. Νίκης-Αγία Άννα και Δύναμις-Ν.Α. Νίκης
Β’ ΕΠΣΘ/Β’ όμιλος
9η αγωνιστική
Αγχίαλος- Ηρακλής Αγ. Θ. 7-2
Απόλλων Καν.- Ερμής 2-0
Αχιλλέας Αχιλ.- Αγροτικός 6-1
Άθλος- Αστέρας Ριζ. 0-1
Μυρμηδόνες- Μικροθήβες 3-1
Δάφνη- Πανιώνιος 1-1
Ρεπό: Δήμητρα Ευξ.
Η βαθμολογία
1.ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ. (33-3) 24
2. ΜΥΡΜΗΔΟΝΕΣ (14-6) 21
3. ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΙΖ. (20-9) 17
4. ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ (17-10) 17
5. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (15-7) 14
6. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΧΙΛΛΕΙΟΥ (18-14) 14
7. ΔΑΦΝΗ (19-7) 13
8. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΝ. (9-19) 11
9. Φ.Θ. ΑΓΧΙΑΛΟΣ (24-14) 10
10. ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓ. ΘΕΟΔ. (14-23) 3
11. ΑΘΛΟΣ ΑΛΜΥΡΟΥ (6-30) 3
12. ΕΡΜΗΣ (7-38) 1
13. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΪΔΙΝΙΟΥ (8-25) -2
**Ποινή μείον έξι βαθμών έχει ο Αγροτικός Αϊδινίου