Εθνικός-Μακρινίτσα 4-1

Ο Εθνικός έκλεισε τη σεζόν με τεσσάρα. Ο Περεντίδης στο 10ό και 15ο λεπτό έδωσε προβάδισμα νίκης στους “κιτρινόμαυρους”, το 3-0 ο Παλάντζας στο ημίωρο της αναμέτρησης, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Μπίλο στο 40ό λεπτό με ατομική προσπάθεια. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 81' με γκολ του Τσαμπάση.  Ο Εθνικός τερμάτισε 7ος με 10 νίκες, 5 ισοπαλίες και 9 ήττες, έχοντας πολύ καλή πορεία αν αναλογιστεί κανείς ότι η ομάδα ξεκίνησε από το μηδέν ύστερα από δύο χρόνια αποχής από τα πρωταθλήματα. Όσον αφορά στη Μακρινίτσα, τερμάτισε 10η με 5 νίκες, 6 ισοπαλίες και 12 ήττες, κάνοντας μια αξιοσημείωτη προσπάθεια

Εθνικός: Κερμελής, Συμεωνίδης, Σκοτεινιώτης, Χονδρός, Μπάτης, Καζδαρίδης, Μωραΐτης, Παλάσης, Περεντίδης, Αλτίνης (70' Τσαμπάσης), Παλάντζας (75' Τόντας).
Μακρινίτσα: Κωνσταντίνου, Στεργίου, Βαρώτας (77' Σαραφίδης), Μυλωνάς, Σαρακατσάνος, Πουρνάρας, Ματζιούρας (30' Κωνσταντινίδης), Μπίλο, Δημητρόπουλος, Παπακώστας, Κουτσαρνάκης.

Last modified onSaturday, 04 June 2016 19:17