Θησέας-Σκιάθος 1-2

Η Σκιάθος πέτυχε το πρώτο διπλό στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς πέρασε με 1-2 από την Αγριά παρ’ ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ. Ο Κόρμπας στο 17’ έδωσε προβάδισμα για τον Θησέα, ο Δ. Μιαρίτης ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και ο αδερφός του, Νίκος ήταν αυτός που με διαγώνιο σουτ στο 60’ χάρισε τη σημαντική νίκη στους νησιώτες.
Για τον Θησέα, δοκάρι στο 5ο λεπτό με τον Κατσιώτη, ευκαιρίες με τους Κόρμπα, Ισά στο πρώτο μέρος από δύο φορές για τον καθέναν και τον Ισά στην επανάληψη, ενώ ακυρώθηκε γκολ του Καραλόπουλου για την ισοφάριση για οφσάιντ, που αμφισβήτησαν οι γηπεδούχοι. Για τη Σκιάθο, ο Φερετζέλης απείλησε με κεφαλιά λίγο άουτ και σουτ στο β’ μέρος.

Θησέας: Μπουργάνης, Ακριβούσης, Κουρτέλης, Καραλόπουλος, Μούτος, Σούδης (80’ Μουράτης), Ισά, Σαμαράς, Κόρμπας, Λιάρος, Κατσιώτης.
Σκιάθος: Νικολαϊδης, Τουρναβίτης, Δ. Μιαρίτης, Τσικούνας, Γραββάνης, Μπρέγκου, Βεργίνης (65’ Μανωλιός), Φερετζέλης (70’ Γαζέτης), Σκέμπι (80’ Δ. Γιαουράκης), Σαρρής, Ν. Μιαρίτης.