Σαρακηνός-ΑΕ 2002 9-1

Παρά ένα θα είχε διψήφιο αριθμό γκολ ο Σαρακηνός! Πέτυχε το μεγαλύτερο σκορ στο φετινό πρωτάθλημα, και στους δύο ομίλους κι ένα από τα μεγαλύτερα τα τελευταία χρόνια στο τοπικό ποδόσφαιρο. Στο ντεμπούτο του Κώστα Παπαστεργίου, οι “ροσονέρι” νίκησαν 9-1 με τον Τζόναθαν Βαΐτση να πετυχαίνει καρέ τερμάτων.
Το ματς δεν αντέχει σε κριτική, καθώς το σκορ τα λέει όλα... Για τους γηπεδούχους, ο Βαΐτσης το 1-0 με κεφαλιά στο 5', ο Κωνσταντάκος το 2-0 στο 28' (ύστερα από απόκρουση του γκολκίπερ σε σουτ του Σουάρες), ο Ιωάννου το 3-0 στο 42' με κεφαλιά, ο Βαΐτσης το 4-0 στο 44' ύστερα από ωραία κούρσα και ασίστ του Τσεκούρα. Στο δεύτερο ημίχρονο, νωρίς το 5-0 με κεφαλιά του Τανάγια στο 48', μείωσε η ΑΕ 2002 τρία λεπτά αργότερα με πέναλτι του Μπένκα που κέρδισε ο ίδιος. Τα άλλα γκολ ο Ντουκόλης στο 60' με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Σουάρες στο 70' με πλασέ και δύο ακόμη από τον Βαΐτσης με πλασέ και σουτ στα τελευταία λεπτά.

Σαρακηνός: Γράντας, Ρουκάς, Στεργιόπουλος, Καλαμάτας, Ιωάννου, Τανάγιας (58' Βαλέρα), Κωνσταντάκος (70' Δημόπουλος), Σουάρες, Ντουκόλης (73' Μαλεσάγκος), Τσεκούρας, Βαΐτσης.
ΑΕ 2002: Σταθόπουλος, Σφέτσος, Στόικος, Βέργος, Σταθόπουλος (46' Πότσκα), Λάμπρου, Παρίσης (73' Στουμποβίκος), Βούλγαρης, Μπένκα (67' Δήμου), Παπαϊωάννου, Στουμποβίκος.

Last modified onSaturday, 06 February 2016 17:04