Ακρόπολη-Αργοναύτες 7-0

H Ακρόπολη σημείωσε επτά γκολ στους Αργοναύτες που μετέβη στο Σέσκλο με έντεκα παίκτες. Πολυφωνία για την ομάδα του Βαγγέλη Τάχου. Ο Τάσος Τσούτσας άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό με σουτ, ο Μιχολίτσης με πλασέ το 2-0 στο 23ο και ο Φώτης Φώτου με πλασέ το 3-0 στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. Ο Ζαμάνης πήρε τη σκυτάλη στο σκοράρισμα στο 65' με ψηλοκρεμαστό πλασέ, ο Παγώνης το 5-0 τρία λεπτά πιο μετά στο ριμπάουντ ύστερα από σουτ του Τσουκάλη στο δοκάρι, ο Μιχολίτσης το 6-0 στο 75' από ενέργεια και πάσα του Παγώνη και το τελικό σκορ έγραψε στο φινάλε με κεφαλιά ο Φ. Φώτου εκμεταλλευόμενος ωραία σέντρα του Κ. Κολυμήτρα.

Ακρόπολη: Κορέντης, Αξιώτης, Ζαμάνης, Φ. Φώτου, Αν. Τσούτσας, Πασσιάς (66' Τσουκάλης), Χρ. Τσούτσας (69' Κυριάζης), Αν. Κολυμήτρας, Παγώνης (75' Δ. Φώτου), Κ. Κολυμήτρας, Μιχολίτσης.
Αργοναύτες: Ροδίτης, Δαγγούλης, Πριονιστής, Καλαμάς, Νικογιάννης, Γ. Δημητρίου, Ρεπάκης, Κουφάκης, Τηγανόπουλος, Δαϊλιάνης, Ευάγγ. Κ. Ζάρρας.

Last modified onSaturday, 14 May 2016 20:23