Άνθιμος Γαζής-Κένταυρος 4-0

Με έξι νίκες ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο ο Άνθιμος Γαζής. Σήμερα επιβλήθηκε 4-0 του Κενταύρου Νοτίου Πηλίου στο γήπεδο της Γατζέας. Το σκορ άνοιξε στο 16οι λεπτό με πλασέ ο Αγγέλης, το 2-0 στο 32' με σουτ του Δημόπουλου εκτός μεγάλης περιοχής και τα άλλα δύο τέρμα στο δεύτερο ημίχρονο: στο 60ό λεπτό ο Κουτσουνίδης με πέναλτι που κέρδισε ο Δανιλόπουλος και στο 75' ο Κατσαρός ύστερα από ασίστ του Δανιλόπουλου, ο οποίος αγωνίστηκε ύστερα από αρκετό καιρό απουσίας λόγω τιμωρίας, ήταν μέσα σε όλες τις φάσεις, είχε καλή παρουσία κι έχασε αρκετές καλές ευκαιρίες να σκοράρει.

Άνθιμος Γαζής: Γκούρης, Περατζάκης (68' Καρούτσος), Κωστάκης, Κουτσουνίδης, Τσεπάνης, Λάσκος, Δημόπουλος (62' Μάργαρης), Αγγέλης, Δανιλόπουλος, Κατσαρός, Ψαθάς (70' Τσιτσιρίκης).