Παρακολούθηστε LIVE την εξέλιξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός Βόλου - Παναιγιάλειος, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής της Football League.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Στρατηλάτης, Ζέρης, Χιντζίδης, Αρβανίτης, Καραμανλής, Τσιάρας, Πολύζος, Μοράν, Νικολιάς, Γουόρντεν, Διαμαντόπουλος.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Πίτκας, Πέριτς, Γκοτσούλιας, Ιωάννου, Φωτιάς, Ομάρ, Κρισμάρεβιτς, Μίλιτς, Σπίνουλας, Ζουνίνιο, Σκαρτσίλας.

- Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Χαδήμογλου, Αϊναλής (Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Τεβεκέλης (Μακεδονίας)

- Οι δύο 11αδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο του ΕΑΚ, όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα!

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

- Δραστήριος στα πρώτα λεπτά ο Ολυμπιακός, έχει κλέισει στα καρέ του τον Παναιγιάλειο, προσπαθώντας να γίνει απειλητικός.

11': Πέναλτι για τον Παναιγιάλειο! Ο Αρβανίτης βρίσκει τη μπάλα με το χέρι, εντός περιοχής, σφυρίζει αμέσως την παράβαση ο Τζοβάρας!

12': ΑΠΟΚΡΟΥΕΙ την εκτέλεση του Πέριτς ο Στρατηλάτης!

- Έχει ξεκινήσει πολύ δυναμικά το παιχνίδι...

- Περάσαμε στο 17ο λεπτό, με τον Παναιγιάλειο δειλά - δειλά να προσπαθεί να φανεί απειλητικός.

- Ο Ολυμπιακός έχει την κατοχή, αλλά όχι τις φάσεις, μέχρι στιγμής.

27': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναγιάλειο! Ο Πέριτς βγήκε στην κόντρα απέναντι από τον Στρατηλάτη, ο έμπειρος πορτιέρο βγήκε εκτός περιοχής, απομακρύνοντας το πλασέ του Σέρβου με το γόνατο.

29': Σουτ του Γουόρντεν εντός περιοχής κι από αριστερά, η μπάλα άουτ.

32': Γκολ του Παναιγιαλείου που ακυρώνεται λανθασμένα. Φάουλ που εκτελείται από τα αριστερά, ο Γουόρντεν πιάνει την κεφαλιά προς τα πίσω, με τον Πέριτς στην πλάτη της άμυνας να σκοράρει, με τον επόπτη να υποδεικνύει πως είναι σε θέση οφσάιντ. Στο ριπλέι, φαίνεται πως κατά την εκτέλεση του φάουλ, ο Σέρβος δεν είναι εκτεθειμένος, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο παίκτης του Ολυμπιακού είναι αυτός που βρίσκει τη μπάλα με το κεφάλι, οπότε δεν υφίσταται η παράβαση.

- Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους, με την εικόνα του Ολυμπιακού να μην είναι ίδια με εκείνη των πρώτων λεπτών.

42': Γκολ για τον Παναιγιάλειο! Σκόρερ ο Πέριτς, 0-1.

- Ο Πέριτς πέρασε τον Αρβανίτη, έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Καραμανλή και κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του Στρατηλάτη.

- Τέλος πρώτου μέρους. Σε λίγο κοντά σας για την επανάληψη.

- Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο, με αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Πολύζου, ο Νάστος.

51': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό,πολύ γρήγορα. Στη θέση του Καραμανλή, ο Σκοπελίτης.

- Γυρνάει ο Νάστος στο κεντρικό αμυντικό δίδυμο, δίπλα στον Αρβανίτη.

- Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινά, όπως ακριβώς ξεκίνησε και το πρώτο. Ο Ολυμπιακός έχει την κατοχή, αλλά δε μπορεί να φανεί απειλητικός.

58': Ένα φάουλ του Χιντζίδη από πλάγια θέση, μπλοκάρει ο Πίτκας.

59': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σουτ του Μοράν εκτός περιοχής, η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Πίτκα.

- Ο Ολυμπιακός, πλέον, ελέγχει πλήρως τον αγώνα, αλλά δεν έχει δημιουργήσει ακόμα την κλασική ευκαιρία για την ισοφάριση.

- 56% - 44% η κατοχή μπάλας του παιχνιδιού, σύμφωνα με την στατιστική υπηρεσία του OTE TV.

64': Κλείνει τις αλλαγές του ο Παπαδόπουλος πολύ νωρίς. Στη θέση του Ζέρη, ο Τσιλιγκίρης. Σε θέση δεξιού οπισθοφύλακα, ο Νικολιάς!

- "Παγώνει" ο ρυθμός και πάλι, ο Ολυμπιακός δε μπορεί να βρει τους χώρους.

71': Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Το κέρδισε ο Γουόρντεν, κόκκινη κάρτα ο Ιωάννου.

- Έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενουμένων, όχι τόσο για το πέναλτι, αλλά για την απευθείας αποβολή του αμυντικού του Παναιγιαλείου.

72': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, με την εύστοχη εκτέλεση του Διαμαντόπουλου! 1-1!

- Ο Ολυμπιακός και πάλι στο προσκήνιο, πιέζει για την ανατροπή.

- Σκληρό φάουλ του Ομάρ, πάνω στον Τσιλιγκίρη. Διαπληκτισμοί, ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Από μία κίτρινη στους δύο ποδοσφαιριστές.

- Αμέσως μετά το τέρμα, είχαμε σημαντική ευκαιρία του Γουόρντεν για το 2-1, με τον Πίτκα να τον κερδίζει σε τετ α τετ.

- Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο.

84': ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό, με τον Τσιλιγκίρη!

- Έγινε η προσπάθεια από τα δεξιά, ο Νικολιάς έκανε τη σέντρα, η μπάλα πέρασε απ' όλους, με τον βραχύσωμο μεσοεπιθετικό να γράφει με σουτ το 2-1!

88': Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Στη θέση του Φωτιά, ο Πέρεθ.

- Μπήκαμε στις καθυστερήσεις, τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

- Τέλος του αγώνα. Τελικό σκορ, Ολυμπιακός Βόλου - Παναιγιάλειος 2-1. Σε λίγο, αναλυτικό ρεπορτάζ από το magnesiasports.gr