Αρχή με Χανιά-Απόλλων Σμύρνης για τη 16η μέρα της Β' Εθνικής
- Published in Football League
Η αγωνιστική δράση συνεχίζεται με αμείωτους ρυθμούς στη Β’ Εθνική με τη διεξαγωγή της 16ης αγωνιστικής το διήμερο 18-19 Φεβρουαρίου. Το ματς Χανιά - Απόλλων Σμύρνης είναι αυτό που ανοίγει την αυλαία σήμερα Σάββατο στις 15.00 (ET3), ενώ ο Άρης παίρνει στα χαρτιά του τρεις βαθμούς, αφού ήταν προγραμματισμένο να παίξει με τον Πανθρακικό, που αποσύρθηκε. Το δεύτερο τηλεοπτικό παιχνίδι είναι το Λαμία-Σπάρτη την Κυριακή στις 15.00.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:
Σάββατο (18/2)
14:30 Χανιά - Απόλλων Σμύρνης
Διαιτητής: Ιωάννης Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)
Βοηθοί: Ηλίας Κοτζαμανίδης (Πειραιά), Αντώνιος Δασκαλάκης (Ηρακλείου)
4ος: Μάριος Βισκαδούρος (Ηρακλείου)
Κυριακή (19/2)
15:00 Τρίκαλα - Καλλιθέα
Διαιτητής: Νικόλαος Τεβεκέλης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Δημήτριος Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Νικόλαος Τυριακίδης (Μακεδονίας)
4ος: Κωνσταντίνος Τσετσίλας (Γρεβενών)
15:00 Λαμία - Σπάρτη
Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)
Βοηθοί: Αθανάσιος Κολοσιώνης (Αιτ/νίας), Κωνσταντίνος Καλαμπόκης (Αιτ/νίας)
4ος: Παναγιώτης Κεκέλος (Αιτ/νίας)
15:00 Πανελευσινιακός - Παναιγιάλειος
Διαιτητής: Εμμανουήλ Μιάρης (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Απόστολος Καρμλιρης (Λέσβου), Παναγιώτης Ντάλλας (Αθηνών)
4ος: Κωνσταντίνος Περράκης (Αθηνών)
15:00 ΟΦΗ - Αναγέννηση Καρδίτσας
Διαιτητής: Μιχαήλ Αντιπαριώτης (Ανατολικής Αττικής)
Βοηθοί: Νικόλαος Πάγκαλος (Λασιθίου), Ηλίας Μητάρης (Ανατολικής Αττικής)
4ος: Χαράλαμπος Σωτηριάδης (Λασιθίου)
15:00 Καλλονή - Αγροτικός Αστέρας
Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Δημήτριος Σαμοΐλης (Αθηνών), Δαυίδ Πριόνας (Ευβοίας)
4ος: Χαράλαμπος Τσουκαλάς (Αθηνών)
15:00 Αχαρναϊκός - Αιγινιακός
Διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Αντώνιος Σινιοράκης (Χανίων), Ανδρέας Χαραλαμπόπουλος (Αρκαδίας)
4ος: Σταύρος Δημητρόπουλος (Δυτικής Αττικής)
15:00 Πανσερραϊκός - Κισσαμικός
Διαιτητής: Δημήτριος Καρατέρπος (Κοζάνης)
Βοηθοί: Θεόδωρος Τζιουβάρας (Κοζάνης), Γεώργιος Χατζηνάκος (Δράμας)
4ος: Χρήστος Τσαλουχίσης (Κιλκίς)