Το φιλμ της 15ης αγωνιστικής της Β’ ΕΠΣΘ
- Published in Β' ΕΠΣΘ
Τη μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει ο Άνθιμος Γαζής στο πρώτο όμιλο της Β’ ΕΠΣΘ μετά τη μεγάλη του νίκη με 1-3 στο ντέρμπι με τον Πηλέα. Μεγάλη νίκη σημείωσε η δεύτερη πλέον Α.Ε. 2002 επί του Ιάσονα Α.Μ. από την άποψη ότι στο 60’ και το 65’ Κατσαρός και Αράπης αποβλήθηκαν, αλλά με εννιά παίκτες η ομάδα του Γιώργου Καραμίχαλου όχι μόνο κράτησε το υπέρ της 1-0 αλλά το διεύρυνε στο τελικό 2-0.
Στον δεύτερο όμιλο ο Μαγνησιακός διατήρησε τη διαφορά των τεσσάρων βαθμών από τη δεύτερη θέση, την οποία εξακολουθούν να μοιράζονται Αγχίαλος και Μικροθήβες.
Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ των παιχνιδιών και η βαθμολογία στη Β’ ΕΠΣΘ έχει ως εξής:
Α’ όμιλος
Πηλέας-Άνθιμος Γαζής 1-3 (14’ Δημόπουλος-26’, 28’ πεν. Δανιλόπουλος, 75’ Κουτσουνίδης πεν. )
Πανιώνιος-Ελευθεριακός 5-1 (4’, 56’ Πέτσης, 7’ Χαρίσης, 35’, 69’ Λυρίτσης-49' Πρίνος)
Α.Ε. 2002-Ιάσων Α.Μ. 2-0 (40’ Βερντόβα-85’ Στουμποβίκος)
Εθνικός-Δάφνη 2-1 (17’, 47’ Περεντίδης-83’ Δεμερτζής)
Ένωση Λεχωνίων Νηλέα-Τοξότης 2-1 (36’ Ρενάτο-81’ Μπικοράρος-53’ Κανδήλας)
Μακρινίτσα-Κένταυρος 1-0 (30’ Δαμάσκος)
Η βαθμολογία
15η αγωνιστική
1.Άνθιμος Γαζής 33 (33-16)
2. Α.Ε. 2002 31 (25-11)
3. Πηλέας 30 (23-13)
4. Πανιώνιος 26 (30-20)
5. Εθνικός 25 (27-21)
6. Ιάσων Α.Μ. 22 (20-18)
7. Ένωση Λεχωνίων Νηλέα 21 (20-23)
8. Μακρινίτσα 17 (10-16)
9. Δάφνη 15 (20-18)
10. Ελευθεριακός 12 (19-34)
11. Κένταυρος Ν.Π. 10 (16-34)
12. Τοξότης 9 (12-19)
Β’ όμιλος
Μαγνησιακός-Μυρμιδόνες 1-0 (75’ Θ. Κοντοβάς)
Άθλος-Αγχίαλος 1-5 (45’ Δήμας-14’, 75’ Καραγιώργος, 20’ Μαγγιώρος, 35’ Απριγιάν, 62’ Μαυρόπουλος )
Μικροθήβες-Ν.Α. Νίκης 3-1 (38’ Κολώνης, 42’, 65’ Ζιούλης-66’ Ξηροκώστας)
Αχιλλέας Αχ.-Ηρακλής Α.Θ. 6-0 (38’, 43’, 60’ Γιάννης Παναγιώτου, 57’ Γιώργος Παναγιώτου, 77’ Καπέσιος, 90’ Τσουκάρας)
Αγροτικός-Αγία Άννα αναβολή
Δήμητρα-Αργοναύτες 3-0 α.α.
Η βαθμολογία
15η αγωνιστική
1.Μαγνησιακός 37 (35-10)
2. Αγχίαλος 33 (36-10)
3. Μικροθήβες 33 (30-16)
4. Δήμητρα 32 (35-15)
5. Μυρμιδόνες 26 (21-13)
6. Αχιλλέας 25 (27-18)
7. Αγία Άννα 24 (35-23)
8. Ν.Α. Νίκης 19 (25-21)
9. Άθλος 13 (21-36)
10. Αγροτικός 6 (11-31)
11. Ηρακλής Α.Θ. 6 (10-46)
12. Αργοναύτες -
*Αγροτικός και Αγία Άννα έχουν έναν αγώνα λιγότερο
**Οι Αργοναύτες αποσύρθηκαν από το πρωτάθλημα
***Η Αγχίαλος έχει μείον δύο βαθμούς