Διπλό της Σκοπέλου στο εξ αναβολής- Η βαθμολογία

Στο εξ αναβολής παιχνίδι στο γήπεδο της Ι.Μ. Δημητριάδος ανάμεσα στην Ακρόπολη και τη Σκόπελο, νικήτρια αναδείχθηκε η νησιωτική ομάδα του Χρήστου Καπελιάνη με σκορ 1-2. Στο 35’ ο Κερμελής έκανε το 0-1 με έναν περίεργο τρόπο, αφού η μπάλα κόντραρε στο σώμα του μετά από σουτ του Χρυσάνθη και άλλαξε πορεία ξεγελώντας τον Ανατολή, που την είδε στο βάθος της εστίας του. Πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο ο Μόσιος ισοφάρισε με πλασέ, ενώ το τρίποντο στην ομάδα του χάρισε ο Προκοπίου με ατομική προσπάθεια και σουτ στο 64’. Το διαιτητικό τρίο ήταν αμιγώς θηλυκό, αφού αποτελούνταν από τις Βέργου, Διαμαντάρα και Μπασδάνη.

ΑΚΡΟΠΟΛΗ: Ανατολής, Παπαεμμανουηλίδης, Βλιώρας (80’ Μπέας), Δ. Φώτου, Πασιάς, Παγώνης, Τσιάμης, Παππάς (75’ Πούλιος), Μόσιος, Μ. Τσουκάλης, Αξιώτης
ΣΚΟΠΕΛΟΣ: Ταλαδιανός, Ν. Παναγιώτου (46’ Ρ. Παναγιώτου), Κοχύλης (55’ Ασημάκης), Συνοδινός, Καραθανάσης, Δαλακιάρης, Γλύκος, Γκoύμας, Προκοπίου, Κερμελής, Χρυσάνθης