Ελευθεριακός-Ακρόπολη 1-4

Ο Ελευθεριακός σκόραρε πρώτος στα μισά του α' μέρους, αλλά η Ακρόπολη πήγε με 1-1 στο ημίχρονο και έπειτα ανέλαβε δράση ο Μιχολίτσης. Ο Παγώνης με κεφαλιά ισοφάρισε στο 42' ύστερα από κόρνερ του Κ. Κολυμήτρα (πέτυχε το 16ο τέρμα του στο φετινό πρωτάθλημα-είναι πρώτος σκόρερ της κατηγορίας) και ο Μιχολίτσης σημείωσε χατ τρικ με σουτ (50', 65', 75'). Ο πρώην επιθετικός του Ρήγα Φεραίου ανέβηκε στα 15 γκολ και είναι σίγουρα από τους μεγάλους πρωταγωνιστές στο σύνολο του Βαγγέλη Τάχου. Προς το τέλος του α'΄ημιχρόνου, υπήρξες μικρή διακοπή λόγω χαλαζόπτωσης.

H σύνθεση της Ακρόπολης: Κορέντης, Αξιώτης, Βασ. Κουνής, Δ. Φώτου, Αν. Τσούτσας, Παπάς, Πασσιάς (70' Τσουκάλης), Κ. Κολυμήτρας, Αν. Κολυμήτρας (80' Χρ. Τσούτσας), Παγώνης, Μιχολίτσης.