Ακρόπολη-Δύναμις 8-0

πηγή Ακρόπολη Σέσκλου πηγή Ακρόπολη Σέσκλου

Στα οκτώ γκολ σταμάτησε η Ακρόπολη, τα μισά πέτυχε ο Γιώργης Μιχολίτσης που είχε χατ τρικ στο πρώτο μέρος και έκλεισε το σκορ στο φινάλε. Το 1-0 στο 12' με τον Παγώνη ο οποίος έκλεψε την μπάλα έξω από τη μεγάλη περιοχή, πέρασε τον τερματοφύλακα και σκόραρε, το 2-0 στο 20' με πέναλτι του Τάσου Κολημήτρα που κέρδισε ο Πασσιάς, τα άλλα τρία γκολ ο Μιχολίτσης στο 35', 40' και 44'. Στο 42ο λεπτό αποβλήθηκε ο Μπατσκίνης των φιλοξενούμενων με απευθείας κόκκινη κάρτα. Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 65' το 6-0 με τον Παγώνη ύστερα από σουτ του Τάσου Τσούτσα στο δοκάρι, στο 75' το 7-0 με σουτ του Χρήστου Τσούτσα και το τελικό 8-0 από τον Μιχολίτση.

Ακρόπολη: Κορέντης, Αξιώτης (65' Κυριαζής), Παπάς, Φ. Φώτου, Αν. Τσούτσας, Δ. Φώτου, Πασσιάς (65' Ζαμάνης), Αν. Κολημήτρας (35' Χρ. Τσούτσας), Κ. Κολημήτρας, Μιχολίτσης, Παγώνης.
Δύναμις: Παϊπάης, Παπαεμμανουηλίδης Σέτι, Γαλάνης, Μπατσκίνης, Σαραφίδης, Στεργίου, Κανάνι, Θανόπουλος, Ανδρέου, Τσάμης.