Άνετη νίκη για την ΑΕΒΔ επί των Ν.Α. Νίκης

Με άνεση πήρε το διπλό από τους Νέους Αθλητές Νίκης, που έπαιξαν χωρίς τον άρρωστο Θοδωρή Σούλη, στην κοινή τους έδρα η ΑΕΒ Διμηνίου. Η ομάδα του Πάρη Λότφι επικράτησε με 47-67 και πήρε το τρίτο ροζ φύλλο σε έξι ματς. Οι Διμηνιώτες έκαναν αρχικά σερί 0-11, ενώ το πρώτο μέρος τελείωσε με 17-32. Στο 30’ με επιμέρους σκορ 18-14 στο τρίτο δεκάλεπτο οι Νέοι Αθλητές μείωσαν σε 35-46, αλλά στη τέταρτη περίοδο η ΑΕΒΔ ήταν ανώτερη και πετυχαίνοντας 21 πόντους, τη στιγμή που δέχτηκε μόλις 12, έφτασε στο 47-67.

Τα δεκάλεπτα: 8-13, 17-32, 35-46, 47-67

Ν.Α. ΝΙΚΗΣ (Τύμπας-Μανωλόπουλος): Ράπτης 4, Καζεπίδης (1), Σαπούνης, Ανδρέογλου, Λωρίτης 4 (1), Παναγιώτου, Καλιτζέος 7, Λουκίδης 1, Νικολόπουλος 9, Χρηστομάνος 2, Πανιόπουλος 2, Παπαδόπουλος 1

ΑΕΒΔ (Λότφι): Στύλλας 21 (1), Τσίγκος 9, Αναστασιάδης 5, Καρπέτης 14 (1), Κουμπούνης, Πανταζής 3 (1), Ρόσσιος 2, Αποστολίδης 2, Ξυπνητός 4, Βλάχος 7 (2), Αγκρής, Χαρχαρής