Παγασητικός-Ένωση ΛΝ 5-0

Ο Παγασητικός επιβλήθηκε εύκολα 5-0 της Ένωσης Λεχωνίων Νηλέα που έπαιξε για εβδομήντα λεπτά με παίκτη λιγότερο. Στο 20ό λεπτό ο Μπραχόλης κέρδισε πέναλτι και αποβλήθηκε ο γκολκίπερ Βάλτερ. Για τους φιλοξενούμενους κάτω από τα δοκάρια κάθισε ο αμυντικός Αϊδινής. Ο Ρουμπάτης μετάτρεψε την εσχάτη των ποινών σε γκολ, ο ίδιος με κεφαλιά-ψαράκι έκανε το 2-0 στο 30’ και σημείωσε χατ τρικ με πλασέ στο 53’. Τα άλλα δύο γκολ για το σύνολο του Θοδωρή Ανδρουτσόπουλου πέτυχαν ο Μπαρχόλης με ατομική ενέργεια και σουτ στο 71’ και ο Μαρούγκας με σουτ λίγο πριν τη λήξη.

Παγασητικός: Χαλαστάρεας, Μπερτζέμης, Μαρούγκας, Καψιώτης, Ζιώγας, Β. Μιχαλόπουλος, Ρουμπάτης, Λάιος (60’ Σίμος), Μπούρντα(67’ Γιαννακόπουλος), Μπραχόλης, Ζάνης (75’ Βουρδάκης).
Ένωση Λεχωνίων Νηλέα: Βάλτερ, Αϊδινής, Κάτσης, Μυλωνάς (40’ Παπάς), Τζούμας, Κολλιός, Ξενάκης (50’ Σκόνδρας), Μπικοράρος, Μεντής, Παπαναγιώτου, Φιλίππου.

Last modified onSunday, 28 February 2016 13:47