Παναθηναϊκός - Νίκη Βόλου 1-0

Η Νίκη Βόλου δοκιμάζεται στη Λεωφόρο απέναντι στον Παναθηναϊκό για την 5η αγωνιστική της Super League.

Το magnesiasports θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Δείτε εδώ το pregame του αγώνα

Α΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Η Νίκη περιμένει τον Παναθηναϊκό πίσω από το κέντρο στα πρώτα λεπτά

6' Επικίνδυνο σουτ του Καρέλη μέσα από την περιοχή περνάει άουτ

10' Σουτ του Κυζιρίδη έξω από την περιοχή, κοντράρει και καταλήγει κόρνερ

11' Κίτρινη κάρτα στον Κυζιρίδη

21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης έβγαλε τον Ντίνα τετ α τετ με τον Ταΐρη αλλά ο πορτιέρο της Νίκης απέκρουσε

24' Ο Ταϊρης μπλοκάρει επικίνδυνη σέντρα σουτ του Μπούρμπου προ του Καρέλη

30' Ο Κυζιρίδης πέταξε μία καλή στιγμή για τη Νίκη. Σε αντεπίθεση των κυανολεύκων ο Τζιώρας τον βρήκε στην περιοχή αλλά εκείνος από καλό σημείο από τα αριστερά ήταν απελπιστικά άστοχος

32' Σουτ του Ατζαγκούν έφυγε πάνω από την εστία του Ταϊρη

33' Νέο άστοχο σουτ του Ατζαγκούν μέσα από την περιοχή

40' Σουτ του Μπούρμπου περνάει άουτ

42' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό 1-0. Ο Ατζαγκούν με σουτ με το αριστερό ανοίγει το σκορ και κάνει το 1-0. Προηγήθηκε εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Πράνιτς

43' Κίτρινη κάρτα για Κοτσαρίδη και Σίντενφελντ

Δύο λεπτά καθυστερήσεων στη Λεωφόρο

ΤΕΛΟΣ  ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Χωρίς αλλαγές ξεκίνησαν οι δύο ομάδες

48' Φάουλ του Ντίνα αποκρούει σε κόρνερ ο Ταϊρης

51' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Λαγός βγήκε και μπήκε ο Δώνης

53' Ο Ταϊρης μπλοκάρει κεφαλιά του Κουτρουμπή

55' Ο Τζιώρας κατέβασε ωραία μέσα στην περιοχή, αλλά ο Στιλ μάζεψε

56' Αλλαγή για τη Νίκη. Αντί του Κοτσαρίδη, ο Σαμπολζίεφ

57' Κεφαλιά του Σίλντεφελντ άουτ

61' Σουτ του Νάνο μπλοκάρει ο Ταϊρης

62' Πλασέ του Καρέλη άουτ

64' Σουτ του Πράνιτς μπλόκαρε ο Ταϊρης

67' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Καρέλη, ο Πέτριτς

69' Τελευταία στιγμή ο Αργύρης ανακόπτει τον Ζέκα πριν σκοράρει

77' Σουτ του Νάνο άουτ

78' Αλλαγές για τη Νίκη. Στη θέση του Νικλητσιώτη ο Σωτηράκος και στη θέση του Κυζιρίδη, ο Ροτζέριο

80' Αλλαγή για τον ΠΑΟ. Στη θέση του σκόρερ, Ατζαγκούν, ο Κλωναρίδης

81' Σουτ στην κίνηση του Δώνη, η μπάλα φεύγει άουτ

84' Κίτρινη στον Αργυρίου

85' Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Αργυρίου

86' Φάουλ του Ντίνα, βγάζει σε κόρνερ ο Ταϊρης

87' Ο Κλωναρίδης δυνατό σουτ, ο Ταΐρης αποκρούει και στην επαναφορά ο Πέτριτς με προβολή δεν μπορεί να σκοράρει αφού ο πορτιέρο της Νίκης πάνω στη γραμμή έβγαλε σε κόρνερ

88' Σουτ του Πέτριτς κοντράρει για να φύγει η μπάλα κόρνερ

90' Κίτρινη κάρτα για τον Λάουξ