Άδικη ισοπαλία για τους Νέους της ΕΠΣΘ

Ισοπαλία σήμερα για τη μικτή ομάδα Νέων της ΕΠΣΘ, 1-1 εντός έδρας με την αντίστοιχη της ΕΠΣ Τρικάλων. Το σύνολο του Γιώργου Γάτου είχε πολύ καλή παρουσία και αδικείται από το τελικό σκορ, ενώ διαμαρτυρήθηκε έντονα για δύο περιπτώσεις πέναλτι πάνω στον Σαλαμούρα, μία σε κάθε ημίχρονο, που δεν δόθηκαν από τον ρέφερι Ρούση. Το 1-0 ο Γιώργος Τζοβάρας στο 40ό λεπτό με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Τσιάνου, η ισοφάριση στο 70', ενώ σουτ του Τζοβάρα κόντραρε κι έφυγε λίγο δίπλα από το δοκάρι. Η ομάδα Νέων της ΕΠΣΘ έχει πλέον τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες σε πέντε αγώνες και συνεχίζει να φιογυράρει στην 1η θέση της βαθμολογίας.

Η σύνθεση της μικτής Νέων της ΕΠΣΘ: Σπηλιόπουλος, Κρανιάς, Κόκκαλης (60' Μασούρας), Καραδήμητρος, Μπουρτζής (60' λ.τρ. Μπαλαμώτης), Τσάμης, Σαμαράς (80' Φιλίππου), Τσάνος, Μωυσίδης, Σαλαμούρας, Τζοβάρας.