Toξότης-Αργοναύτες 2-1

Με γκολ του Βέτσικα, κρίθηκε το ματς υπέρ του Τοξότη λίγο πριν οι ομάδες οδηγηθούν στη ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι Με γκολ του Βέτσικα, κρίθηκε το ματς υπέρ του Τοξότη λίγο πριν οι ομάδες οδηγηθούν στη ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι

Στο μοναδικό αγώνα της πρώτης φάσης μεταξύ ομάδων της Β΄ ΕΠΣΘ, ο Τοξότης κέρδισε 2-1 στην παράταση και έχει μπροστά του κι άλλο παιχνίδι το επόμενο Σαββατοκύριακο. Το 1-0 έκανε ο Αθανασιάς στο 40' με ωραίο πλασέ και η ισοφάριση στο 76' με γκολ του παίκτη-προπονητή των Αργοναυτών, Θανάση Δαϊλιάνη. Το νικητήριο τέρμα που έδωσε την πρόκριση στους κυανέρυθρους σημείωσε ο Γιώργος Βέτσικας με κεφαλιά, από σέντρα του Μάρκο, λίγο πριν το ματς οδηγηθεί στα πέναλτι, στο 119ο λεπτό. Για τον Τοξότη, χαμένη ευκαιρία στο 80' με πλασέ του Τριχιά που κατέληξε πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα, ενώ για την ομάδα της Αμαλιάπολης ακυρώθηκε γκολ του Καλαμά, μετά το 1-1, για χέρι στην προσπάθειά του και οι Γουρναρόπουλος, Βαγγέλης Ζάρρας έχασαν ευκαιρίες προς το φινάλε της αναμέτρησης.