Έκανε ...του κεφαλιού του και σκόραρε δύο φορές!

Έκανε ...του κεφαλιού του και σκόραρε, όπως έλεγε η γνωστή παλιά διαφήμιση με τον Χαριστέα! Ο Μάριος Φουρκιώτης ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της εκτός έδρας νίκης του Σαρακηνού επί του Θησέα. Μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 70ό λεπτό και σκόραρε δύο φορές, σημαντικά γκολ με κεφαλιές. Το πρώτο στο 80' που έκανε το 1-2 από το ύψος του πέναλτι σε ωραία σέντρα του Φίλιππου Ρουκά και το δεύτερος στις καθυστερήσεις για το 1-3 ύστερα από μεταβίβαση του Τζόναθαν Βαΐτση. Ειδικά το πρώτο ήταν εντυπωσιακό. Ο 15χρονος επιθετικός, στη δεύτερη συμμετοχή του με τους “ροσονέρι”, έδειξε γιατί τον εμπιστεύεται από το ξεκίνημα της σεζόν ο Κώστας Παπαστεργίου. Αμέσως μετά τα τέρματα, αφού πανηγύρισε με τους συμπαίκτες του, κατευθύνθηκε προς τον πάγκο κι αγκάλιασε τον προπονητή του, το ίδιο έκανε και με τον Στέργιο Γράντα που αποτελεί “ψυχή” της ομάδος (ο Τσεκούρας του αφιέρωσε επίσης το πρώτο τέρμα). Στα πρώτα του βήματα σε επίπεδο ανδρών, ο Φουρκιώτης μετράει τρία γκολ (το ένα με την ΑΕ Διμηνίου) στο πρωτάθλημα και έχει αφήσει θετικές εντυπώσεις...

Last modified onTuesday, 01 March 2016 09:52