Ήττα με παράπονα για το Βόλο στη Δράμα

Με 3-0 ηττήθηκε ο Βόλος στη Δράμα από την πρωταθλήτρια ομάδα των Αμαζόνων, εκφράζοντας όμως πολλά παράπονα για τη διαιτησία του Γκουγκούδη (που διεύθυνε το παιχνίδι ενώ είχε αρχικά οριστεί άλλος διαιτητής). Οι διαμαρτυρίες έχουν να κάνουν γενικότερα με τα σφυρίγματά του αλλά και ειδικά για τη φάση του 1-0 στο 35ο λεπτό, όταν η σκόρερ Τσουμπρίλο πήρε την μπάλα με το χέρι πριν σουτάρει για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Στο 50' η Μήτκου το 2-0 και στο 60' η Τσουμπρίλο το τελικό 3-0. Για τη βολιώτικη ομάδα που στάθηκε πολύ καλά κόντρα σε δυνατό αντίπαλο, οι Λόγου, Γάτσιου έχασαν ευκαιρίες για το 0-1 στο πρώτο ημίχρονο, ενώ η Λόγου νικήθηκε σε τετ-α-τετ από την αντίπαλο τερματοφύλακα. Στο δεύτερο μέρος, η Οικονόμου από καλή θέση σούταρε ψηλά άουτ και η Σύρμου είχε άστοχη προσπάθεια, σε δύο φάσεις που οι "ερυθρόλευκες" θα μπορούσαν να μειώσουν το σκορ σε 2-1.
Η σύνθεση του Βόλου: Νάση, Γουγούση, Βέτσικα, Κόντου, Σύρμου, Παπασακελλαρίου, Γάτσιου, Τσιρδάνη, Λόγου (75' Πούλιου), Κέκου, Φ. Οικονόμου.