Ήττα για τον Μαγνησιακό στα Τρίκαλα

Την ήττα με 3-0 στα Τρίκαλα από την τοπική ομώνυμη ομάδα γνώρισε ο Μαγνησιακός για την 8η αγωνιστική της Β' Εθνικής. Το 1-0 σημειώθηκε στο 30ό λεπτό λεπτό με εκπληκτικό γκολ της Πορτογαλίδας, Μπαρμπόσα, καθώς πέρασε δύο αντιπάλους με ντρίμπλες πάνω στη γραμμή του άουτ και σκόραρε με εσωτερικό φάλτσο από δύσκολη θέση. Το 2-0 στο 41' από την Κορδέλα και το 3-0 στο 73' από την Καρπούζα κι αφού η μπάλα είχε βρει το δοκάρι σε σουτ της Λουλέ. Ο Μαγνησιακός φάνηκε απειλητικός με φάουλ της Μεγαγιάννη στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και σουτ της Καλαπαναγιώτου προς το φινάλε της αναμέτρησης.

Η σύνθεση του Μαγνησιακού: Μαργαρίτη, Μεγαγιάννη, Καλαπαναγιώτου, Σιδεροπούλου, Ζαμπάκα (75' Δερβενιώτη), Μανιαδάκη (46' Ντοκούζη), Σέλα, Μήτα, Κατσαβριά, Ξάνθη (53' Κοσμοπούλου), Χρυσικοπούλου.