Eλευθεριακός-Άνθιμος Γαζής 0-2

Ο Άνθιμος Γαζής κέρδισε εκτός έδρας 2-0 τον Ελευθεριακό, σκοράροντας από μία φορά στο τέλος κάθε ημιχρόνου κι αφού χρειάστηκε επέμβαση του Γκούρη σε πέναλτι των γηπεδούχων. Ο έμπειρος γκολκίπερ απέκρουσε εκτέλεση από την άσπρη βούλα στο 35ο λεπτό και ο Λιάσκος έκανε το 0-1 στο 43’ με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Θεοδώρου. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μπακογιάννης με πλασέ στο 85’.
H νίκη από το σύλλογο των Μηλεών αφιερώνεται στους Περατζάκη και Δημόπουλο που είναι τραυματίες καθώς επίσης και στον συμπαίκτη τους Δανιλόπουλο που είναι τιμωρημένος.

Η ενδεκάδα του Άνθιμου Γαζή: Γκούρης, Καρασώτος, Κωστάκης, Μυλωνάς, Ματής, Λάσκος, Πουλογιάννης (60’ Πατρώνης), Σιδηρόπουλος (55’ Τσιτσιρίκης), Θεοδώρου (80’ Αλεξίου), Κατσαρός, Μπακογιάννης.

Last modified onSaturday, 05 December 2015 17:40