Κένταυρος-Εθνικός 0-1

Δύσκολη νίκη για τον Εθνικό στο γήπεδο της Γατζέας, με σκορ 0-1 χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Συμεωνίδης με πλασέ στο 30ό λεπτό. Οι γηπεδούχοι του Κενταύρου Νοτίου Πηλίου είχαν αρκετά καλή απόδοση κι έφθασαν κοντά στο γκολ σε αρκετές περιπτώσεις, με τον Τζήκα στο 20' που σούταρε άουτ σε άδειο τέρμα, με τον Μπογδανίδη στο 35' που είχε δοκάρι, με τον Φάνη Γώγο δύο φορές στο β' ημίχρονο, όπως και με τον Τζήκα που τον πρόλαβε με έξοδο ο Αράπης. Για τον Εθνικό, δοκάρι στο 40' ο Τόντας, σουτ άουτ ο Παλάσης στο 50ό λεπτό, Τσαμπάσης και Τόντας έχασαν φάσεις στο τελευταίο δεκάλεπτο. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Τσατσάνης.

Κένταυρος: Πότσκα, Πανάρετος, Λιάτζουρας, Τσιργής, Βαγγ. Γώγος, Νιτσάι (30' λ.τρ. Φ. Γώγος), Πάππος, Βαρσαμάς, Σαρακατσάνος (75' Τσατσάνης), Μπογδανίδης, Τζήκας.
Εθνικός: Αράπης, Μουτσινάς, Σκοτεινιώτης, Χονδρός, Κερμελής (55' λ.τρ. Μπάτης), Συμεωνίδης, Τσαμπάσης, Μωραΐτης, Τόντας, Παλάσης, Παλάντζας.