Δύναμις-Μακρινίτσα 1-3

Παρά τις πολλές απουσίες βασικών στελεχών, το συγκρότημα του Παναγιώτη Μαντζιούρα κατάφερε και νίκησε την Δύναμη Βόλου με 3-1. Στο 25ο λεπτό ο Κουτσαρνάκης, μετά από ωραία ατομική ενέργεια που ξεκίνησε από το κέντρο του γηπέδου, έπιασε το σουτ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή  και πέτυχε πολύ όμορφο γκολ για να γίνει έτσι το 0-1. Οι γηπεδούχοι όμως κατάφεραν και απάντησαν ισοφαρίζοντας άμεσα σε 1-1 στο 28ο λεπτό. Οι παίκτες της Μακρινίτσας φάνηκαν πιο αποφασισμένοι και πήραν εκ νέου το προβάδισμα με 2-1 στο 37΄ όταν ο Ντελάκος κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 78΄μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του 17χρονου Β. Κοντορίζου που έστειλε με αριστοτεχνικό τρόπο την μπάλα στο “γάμα” της αντίπαλης εστίας. Η Μακρινίτσα θα μπορούσε να σκοράρει σε ακόμη δυο με τρείς περιπτώσεις σε φάσεις με τον Κουτσαρνάκη που έχασε ένα ανεπανάληπτο  τετ-α-τετ και τον Πουρνάρα.

Μακρινίτσα: Κωνσταντίνου, Στεργίου, Φράγκος, Δαμάσκος, Μυλωνάς, Μαντζιούρας (65' Σαραφίδης), Κουτσαρνάκης, Δημητρόπουλος (82' Κοντορίζος), Β. Κοντορίζος, Ντελάκος (75΄Κατσαρέλης).

Last modified onSunday, 24 January 2016 19:48