Τη νίκη ο Αγροτικός, τα παράπονα ο Ερμής

Ο Αγροτικός νίκησε τον Ερμή, στο γήπεδο του Αϊδινίου, με σκορ 2-1, σε εξ αναβολής παιχνίδι του δευτέρου ομίλου της Β' ΕΠΣΘ. Σκόρερ για τους νικητές οι Μπαρμπαγιαννάκος (15') και Νιάκας (88'), ενώ είχε ισοφαρίσει ο Ερμής με τον Πινιάρη (30').

Συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, με τη συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου της αναμέτρησης, με τον Μπαρμπαγιαννάκο να είναι ο σκόρερ, ύστερα από όμορφη ασίστ του Μπαρμπαγεωργόπουλου. Δεκαπέντε λεπτά αργότερα, ο Ερμής "απάντησε" με τον Πινιάρη να ευστοχεί σε κενή εστία, ύστερα από όμορφη παράλληλη σέντρα του Αφεντίτσα, ολοκληρώνοντας μία σωστή αντεπίθεση των φιλοξενουμένων. Οι ισορροπίες της αναμέτρησης άλλαξαν, λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Μαγαλιό από πλευράς Ερμή να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα, για διαμαρτυρία του στον διαιτητή.

Παρ' όλα αυτά, οι φιλοξενούμενοι δεν πτοήθηκαν, στέκονταν εξίσου καλά στο δεύτερο ημίχρονο και, μάλιστα, θα μπορούσαν να είχαν πάρει τη νίκη στα τελευταία λεπτά, αν ο "άρχοντας" της αναμέτρησης δεν είχε αρνηθεί καθαρό πέναλτι εις βάρος του Αγροτικού, σε ανατροπή του Κέρφι πάνω στον Στύλλα, στο 78ο λεπτό. Τελικά, η νίκη ήρθε για τους γηπεδούχους, στα τελευταία λεπτά. Ήταν συγκεκριμένα το 88ο λεπτό, όταν ο Παλάσης εκτέλεσε όμορφα ένα κόρνερ που κέρδισε η ομάδα του, με τον Νιάκα να πετυχαίνει με πλασέ το 2-1, που ήταν και το τελικό σκορ.

Πολλά τα παράπονα για τη διαιτησία από πλευράς Ερμή με τους ιθύνοντές του να υποστηρίζουν πως η κόκκινη κάρτα που δέχτηκε ο Μαγαλιός ήταν λανθασμένη, ενώ επίσης κακώς δε δόθηκε το πέναλτι υπέρ της ομάδας τους στο 78'. Μάλιστα, ο Παναγιώτης Ζορδομπάς, προπονητής του Αγροτικού, παραδέχτηκε προς τιμήν του, σε συνομιλία του με το magnesiasports, πως δικαίως οι αντίπαλοί του διαμαρτύρονται για τις δύο συγκεκριμένες φάσεις, σε μία "αποθέωση" του ευ αγωνίζεσθαι.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΪΔ. (Π. Ζορδομπάς): Νάκος, Κέρφι, Κωτούλας, Κερμελής, Καραπτσιάς (46' Βαλκανιώτης Θ.), Κουτρούλης, Βαλκανιώτης Α., Παλάσης, Μπαρμπαγεωργόπουλος, Νιάκας, Μπαρμπαγιαννάκος

ΕΡΜΗΣ (Δ. Μπράτσος): Πουλιάνας Δ., Τσουκαλάς, Καμμένος, Καπίτσας (63' Ντάκης), Στύλλας (82' Χασιώτης), Πουλιάνας Γ. (70' Τσιουρέτης), Ακριβόπουλος, Αφεντίτσας (50' Μπουμπούκης), Μαγαλιός, Κανούτας, Πινιάρης