Ένωση Λεχωνίων Νηλέα-Κένταυρος 1-1

πηγή Ένωση Λεχωνίων Νηλέα facebook πηγή Ένωση Λεχωνίων Νηλέα facebook

Ισοπαλία 1-1 στα Λεχώνια μεταξύ της τοπικής Ένωσης και του Κενταύρου Νοτίου Πηλίου. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 48ο λεπτό με κεφαλιά του Μπογδανίδη ύστερα από πάσα του Πάππου και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 85' με πέναλτι που κέρδισε ο Κατσιάκης και εκτέλεσε ο Μυλωνάς. Ο Στάθης Φάλκος ανέφερε πως η ομάδα του δεν άξιζε την ισοπαλία και είχε πολλές χαμένες ευκαιρίες κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, ενώ ο Στέφανος Γώγος επισήμανε πως ο διαιτητής έπαιξε έδρα και οι παίκτες του θα μπορούσαν να κερδίσουν το ματς.

Ένωση Λεχωνίων Νηλέα: Αλπάκης, Αναγνωστάκης (72' Αρκουδογιάννης), Ντενίζ, Μυλωνάς, Παππάς, Κάτσης, Ξενάκης (40' Μπούρντα-65' Γούλιας), Κατσιάκης, Φιλίππου, Μεντής, Σκόνδρας.
Κένταυρος: Πανούλας, Πανάρετος, Εκταρίδης, Τσιργής, Πάππος, Νιτσάι (65' Τσατσάνης), Ευάγγ. Γώγος (50' Φ. Γώγος), Βαρσαμάς, Σαρακατσάνος (70' Πότσκα), Μπογδανίδης, Τζήκας.