Με καρέ στα 22 τέρματα ο Σκέμπι

Στον Ηρακλή “ξέσπασε” η Σκιάθος μετά την γκέλα της προηγούμενης αγωνιστικής και ο παίκτης που καθοδήγησε τους νησιώτες στη νίκη ήταν φυσικά ο Γιάννης Σκέμπι. Πέτυχε και τα τέσσερα γκολ της ομάδας του, επίτευγμα που σημείωσε για δεύτερη φορά στο φετινό πρωτάθλημα! Στις 2 Νοεμβρίου για την 5η αγωνιστική η Σκιάθος είχε κερδίσει 4-0 τον Άρη, με τον Σκέμπι να σκοράρει. Μάλιστα σχεδόν στα ίδια διαστήματα. Ένα γρήγορο γκολ, δύο προς το φινάλε του πρώτου μέρους και ένα στο εικοσάλεπτο του β' μέρους. Έτσι και χθες. Βρήκε δίχτυα στο 13ο λεπτό, “καθάρισε” τη νίκη με δύο τέρματα στο τελευταίο πεντάλεπτο του ημιχρόνου και πέτυχε το τέταρτο στα μισά του δευτέρου.
Ο Σκέμπι έφθασε στα 22 τέρματα και είναι πρώτος σκόρερ της Α' Κατηγορίας, έχοντας ένα παραπάνω από τον Λ. Δενελάβα και όσα ο Παπαδόπουλος του Αίαντα. Από τα 20 ματς της Σκιάθου, πέτυχε γκολ στα 11. Έχει δύο καρέ τερμάτων, ένα χατ τρικ ενώ τρεις φορές σημείωσε δύο γκολ στο ίδιο παιχνίδι. Αναλυτικά, τα αποτελέσματα των "κυανόλευκων" και οι επιδόσεις του έμπειρου σέντερ φορ στο σκοράρισμα: