H ξεχωριστή αφιέρωση του Τανάγια

Πρώτο γκολ στο φετινό πρωτάθλημα το προηγούμενο Σάββατο για τον Αποστόλη Τανάγια που μπορεί να παίξει με την ίδια ευκολία σχεδόν σε όλες τις θέσεις της ενδεκάδας! Ο ποδοσφαιριστής της ΑΕ Διμηνίου έκανε το 1-0 στο ντέρμπι με τον Σαρακηνό στο 18ο λεπτό και το βιολογικό του ρολόι ...έπεσε έξω πέντε λεπτά. Το λέμε αυτό καθώς πριν το ματς, είχε γράψει στο χέρι του (!) ότι θα σκοράρει στο 13ο λεπτό. Το πέτυχε λίγο αργότερα αλλά σημασία έχει ότι το πέτυχε! Είχε θετικό προαίσθημα και του βγήκε... Ωστόσο, ιδιαίτερη μνεία θα πρέπει να κάνουμε και για την αφιέρωσή του. Ο Αποστόλης Τανάγιας σήκωσε τα χέρια κι έδειξε προς τον ουρανό, αφιερώνοντας το γκολ στον αδικοχαμένο Αλέξη Σκοπελίτη με τον οποίον υπήρξαν αδερφικοί φίλοι και τον οποίον σε μια στιγμή χαράς όπως ήταν αυτή του δικού του τέρματος, δεν τον ξέχασε...