Μπακάλης: "Δίκαια βρίσκονται ψηλά οι δύο ομάδες"

Στη γρήγορη ισοφάριση που δέχθηκε η ομάδα του και το ατομικό λάθος από το οποίο προήλθε το 2-1 στις καθυστερήσεις στάθηκε ο Λάκης Μπακάλης στις δηλώσεις του μετά τη λήξη του αγώνα στο Μαρτίνο. Ο προπονητής του Ρήγα Φεραίου ανέφερε σχετικά: "Μετά από τη διακοπή των δεκαπέντε ημερών για το Πάσχα, φοβόμουν ότι το παιχνίδι δεν θα είχε ρυθμό. Ωστόσο, οι δύο ομάδες έπιασαν πάρα πολύ καλό ρυθμό. Στο πρώτο μέρος μπήκε καλύτερα ο Οπούντιος στα πρώτα είκοσι λεπτά, εμείς ισορροπήσαμε μετά το διάστημα αυτό. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε εμείς καλύτερο ξεκίνημα, χάσαμε μια φάση με το δοκάρι του Μπίκα για να προηγηθούμε και ευτυχήσαμε να πετύχουμε το γκολ λίγο αργότερα. Ήμασταν άτυχοι γιατί δεχθήκαμε αμέσως την ισοφάριση μετά από δύο λεπτά. Το ματς φαινόταν ότι θα πάει στο Χ, αλλά χάσαμε το παιχνίδι από ένα δικό μας λάθος. Οι δύο ομάδες έδειξαν ότι δίκαια βρίσκονται σε αυτή τη βαθμολογική θέση. Θα δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου παρά την άσχημη τροπή του αγώνα με την ήττα στο φινάλε, συγχαρητήρια στον Οπούντιο Μαρτίνου επίσης και τον φίλο μου τον Μάκη Ζαχαρόπουλο”.