24 χρυσά, 13 αργυρά, 5 χάλκινα ο ΝΟΒ-Α σε διεθνή αγώνα βετεράνων
- Published in Κολύμβηση
Το περασμένο Σαββατοκύριακο 18-19 Μαρτίου 2017 πραγματοποιήθηκε στο Ο.Α.Κ.Α. για τρίτη συνεχή χρονιά ο Διεθνής Αγώνας -3η Σειρά Πανελληνίων Αγώνων Masters, υπό την αιγίδα της Ελληνικής Κολυμβητικής Ομοσπονδίας (ΚΟΕ), με συμμετοχή 67 Σωματείων από όλη την Ελλάδα καθώς και την Κύπρο, Τουρκία, Σερβία, Ρουμανία και 400 κολυμβητών-τριών άνω των 25 ετών.
Στη διοργάνωση αυτή έλαβε μέρος ο ΝΟΒ-Α με 26 αθλητές ( 15 άνδρες και 7 γυναίκες) και κατετάγη 4ος στη γενική βαθμολογία, που έχει ως εξής:
1ος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ με 754,5 βαθμούς σε 103 συμμετοχές
2ος ΩΚΕΑΝΟΣ με 662,5 βαθμούς σε 97 συμμετοχές
3ος ΕΑΤ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ με 652 βαθμούς σε 84 συμμετοχές
4ος ΝΟΒ-Α με 556,5 βαθμούς σε 72 συμμετοχές
5ος ΟΦΚ ΣΕΡΡΩΝ με 514 βαθμούς σε 79 συμμετοχές
Αναλυτικότερα οι κολυμβητές-τριες του ΝΟΒ-Α κατέκτησαν τις παρακάτω θέσεις:
- Παπουτσής Αλέξανδρος: 1ος στα 50μ.-100μ.-200μ.Ύπτιο και 100μ. Πεταλούδα.
- Ζαρκάδας Αναστάσιος: 2ος στα 200μ.-400μ. 1ος 800μ.-1.500μ. Ελεύθερο
- Τριανταφύλλου Βασίλης: 5ος στα 50μ. Πεταλούδα-12ος στα 50μ. Ελεύθερο-7ος 400μ. Ελεύθερο-9ος 100μ. Ελεύθερο
- Τουλούδης Νικόλαος: 3ος στα 200μ. Ελεύθερο -12ος στα 50μ. Ελεύθερο - 6ος στα 400μ. Ελεύθερο - 9ος στα 100μ. Ελεύθερο
-Βολιώτης Κων/νος: 2ος στα 200μ. Πρόσθιο - 1ος στα 400μ. ΜΑ - 1ος στα 200μ. Πεταλούδα-1ος 200μ. ΜΑΤ
- Βολιώτης Βλάσης: 1ος στα 200 Ελεύθερο-1ος 50μ. Ελεύθερο-1ος 400μ. Ελεύθερο-1ος 100μ. Ελεύθερο
- Κοτζιάς Αναστάσιος: 2ος στα 200μ. Πρόσθιο – 3ος στα 100μ. Πρόσθιο – 8ος στα 50μ. Ελεύθερο – 4ος στα 50μ. Πρόσθιο
- Αναστασίου Κων/νος: 2ος στα 200μ. Μ.A.– 2ος στα 50μ. Ύπτιο – 4ος στα 200μ. Ύπτιο – 5ος στα 50μ. Ελεύθερο
- Τζώρτζης Αντώνης: 7ος στα 400μ. Ελεύθερο – 1ος στα 200μ. ΜΑ – 2ος στα 400μ. ΜΑ – 6ος στα 800μ. Ελεύθερο
- Κραβαρίτης Άθως: 1ος στα 100μ. Ελεύθερο – 1ος στα 200μ. Ελεύθερο – 1ος στα 400μ. Ελεύθερο
- Θεμελής Νικόλαος: 16ος στα 100μ. Ελεύθερο – 20ος στα 50μ. Ελεύθερο
- Τριανταφυλλίδης Γεώργιος: 14ος στα 50μ. Ελεύθερο – 11ος στα 50μ. Πεταλούδα
-Βλάχος Αντώνης: 14ος στα 50μ. Ελεύθερο – 11ος στα 100μ. Ελεύθερο – 9ος στα 200μ. Ελεύθερο
- Δουμπιώτης Λάκης: 1ος στα 400μ. Μ.Α. – 1ος στα 200μ. Μ.Α. – 2ος 200μ. Πρόσθιο
- Τσιπέλη Εμμανουέλα: 2η στα 50μ. Ελεύθερο – 1η στα 100μ. Ελεύθερο
- Δημητρακοπούλου Αλεξάνδρα: 1η στα 50μ. Πρόσθιο – 2η στα 200μ. Μ.Α. – 1η στα 100μ. Ελεύθερο – 1η στα 100μ. Πρόσθιο
- Ιωάννου Εσπεράντζα: 4η στα 50μ. Ελεύθερο – 4η στα 100μ. Ελεύθερο
- Κοντογεώργου Μαρία: 2η στα 200μ. Πρόσθιο – 6η στα 100μ. Πρόσθιο – 9η στα 50μ. Ελεύθερο – 8η στα 60μ. Πρόσθιο
- Κρατήρα Γεωργία: 2η στα 50μ. Πρόσθιο – 3η στα 200μ. Πρόσθιο – 2η στα 100μ. Πρόσθιο – 5η στα 50μ. Ελεύθερο
- Χασιώτη Εύη: 2η στα 400μ. Ελεύθερο – 2η στα 200μ. Μ.Α. – 4η στα 800μ. Ελεύθερο – 3η στα 50μ. Πεταλούδα
- Παπανικολάου Ελισάβετ: 3η στα 200μ. Ελεύθερο – 13η στα 50μ. Ελεύθερο – 10η 100μ. Ελεύθερο
ΑΝΔΡΩΝ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β’ - ΣΚΥΤΑΛΕΣ
2η θέση στα 4Χ50μ. Ελεύθερο και 2η θέση στα 4Χ50μ. Μ.Ο. με τους:
-Αναστασίου Κων/νο
-Τουλούδη Νικόλαο
-Ζαρκάδα Αναστάσιο
-Παπουτσή Αλέξανδρο
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Δ’-ΣΚΥΤΑΛΕΣ
4η θέση στα 4Χ50μ. Ελεύθερο
-Τζώρτζης Αντώνης
-Κοτζιάς Αναστάσιος
-Βλάχος Αντώνης
-Τριανταφύλλου Βασίλης
7η θέση στα 4Χ50μ Μ.Ο.
-Τζώρτζης Αντώνης
-Τριανταφύλλου Βασίλης
-Κοτζιάς Αναστάσιος
-Θεμελής Νικόλαος
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΤ’-ΣΚΥΤΑΛΕΣ
1η θέση στα 4Χ50μ. Ελεύθερο
-Βολιώτης Βλάσης
-Χαλέβας Δημήτριος
-Κραβαρίτης Άθως
-Βολιώτης Κων/νος
1η θέση στα 4Χ50μ. Μ.Ο.
-Βολιώτης Βλάσης
-Δουμπιώτης Λάκης
-Βολιώτης Κων/νος
-Χαλέβας Δημήτριος
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Γ ΄– ΣΚΥΤΑΛΕΣ
4η θέση στα 4Χ50μ. Ελεύθερο
-Δημητρακοπούλου Αλεξάνδρα
-Κοντογεώργου Μαρία
-Χασιώτη Εύη
-Ιωάννου Εσπεράντζα
4η θέση στα 4Χ50μ. Μ.Ο.
-Δημητρακοπούλου Αλεξάνδρα
-Κοντογεώργου Μαρία
-Χασιώτη Εύη
-Ιωάννου Εσπεράντζα
ΜΙΧ (2 ΑΝΔΡΕΣ +2 ΓΥΝΑΙΚΕΣ)
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β’ – ΣΚΥΤΑΛΕΣ
1η θέση στα 4Χ50μ. Μ.Ο.
-Παπουτσής Αλέξανδρος
-Δημητρακοπούλου Αλεξάνδρα
-Χασιώτη Εύη
-Αναστασίου Κων/νος
2η θέση στα 4Χ50μ. Ελεύθερο
-Παπουτσής Αλέξανδρος
-Δημητρακοπούλου Αλεξάνδρα
-Χασιώτη Εύη
-Αναστασίου Κων/νος
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Γ’ – ΣΚΥΤΑΛΕΣ
4η θέση στα 4Χ50μ. Ελεύθερο
-Ζαρκάδας Αναστάσιος
-Κοντογεώργου Μαρία
-Τζώρτζης Αντώνης
-Ιωάννου Εσπεράντζα
4η θέση στα 4Χ50μ. Μ.Ο.
-Ζαρκάδας Αναστάσιος
-Κοντογεώργου Μαρία
-Τζώρτζης Αντώνης
-Ιωάννου Εσπεράντζα
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Δ’ – ΣΚΥΤΑΛΕΣ
4η θέση στα 4Χ50μ. Μ.Ο.
-Κρατήρα Γεωργία
-Κοτζιάς Αναστάσιος
-Βολιώτης Κων/νος
-Παπανικολάου Ελισάβετ
7η θέση στα 4Χ50μ. Ελεύθερο
-Κρατήρα Γεωργία
-Κοτζιάς Αναστάσιος
-Βολιώτης Κων/νος
-Παπανικολάου Ελισάβετ
Ο πρόεδρος του ΝΟΒ-Α κ. Χρήστος Γεροβασίλης και τα υπόλοιπα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του Ομίλου συγχαίρουν τους βετεράνους κολυμβητές-τριες για τις επιτυχίες τους.