Άξιος φιναλίστ ο Ρήγας Φεραίος

Ο Ρήγας Φεραίος έβαλε δύσκολα χθες στη Νίκη Βόλου, όπως άλλωστε αναμένονταν. Η καλοδουλεμέμενη ομάδα του Λάκη Μπακάλη -που αγωνίστηκε με δύο σημαντικές απουσίες- έκανε μεγάλη προσπάθεια. Μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, προηγήθηκε αλλά μετά το γκολ και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, χωρίς ο αντίπαλος να έχει πιάσει μεγάλη απόδοση, οπισθοχώρησε και κλείστηκε στα καρέ της. Το ματς θα μπορούσε να αλλάξει εξέλιξη λίγο πριν το 2-1 της Νίκης όταν ο Σέττος βγήκε τετ-α-τετ με τον Παπουρτζή, πλάσαρε και ο τελευταίος, όρθιος, έκανε μεγάλη απόκρουση με το ένα πόδι. Οι "κυανόλευκοι" του Βελεστίνου μετά το σοκ των δύο τερμάτων σε ένα τρίλεπτο, συνήλθαν, κατάφεραν να μειώσουν και να αναπτερώσουν τις ελπίδες τους, χάνοντας μάλιστα στα τελευταία λεπτά μια καλή ευκαιρία για την ισοφάριση. Δικαιολόγησαν με το παραπάνω την παρουσία τους στο μεγάλο τελικό του Πανθεσσαλικού Σταδίου, δεν πήραν το τρόπαιο αλλά κέρδισαν τις εντυπώσεις. Πλέον, συνεχίζουν την προσπάθειά τους για το στόχο της παραμονής στη Γ' Εθνική που φαντάζει εφικτός με ανάλογη αγωνιστική παρουσία.