Εθνικός-Κένταυρος 1-1

Ισόπαλοι 1-1 Εθνικός και Κένταυρος στην 24η αγωνιστική. Οι φιλοξενούμενοι από το Νότιο Πήλιο προηγήθηκαν στα μισά του πρώτου ημιχρόνου με ωραίο πλασέ του Γκερόν Πότσκα ύστερα από πάσα του Σαρακατσάνου και η ισοφάριση στο ξεκίνημα του β' 45λέπτου με πέναλτι που κέρδισε ο Μωραΐτης και το μετέτρεψε σε γκολ ο Κόκκινος. Για τον Εθνικό, πλασέ του Μωραΐτη στο 70' και σουτ του Μπάτη στο 90' δεν βρήκαν στόχο σε δύο καλές φάσεις, ενώ για τον Κένταυρο δύο πολύ καλές ευκαιρίες στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Νεγιάννη και στο δεύτερο ημίχρονο τρεις φάσεις με τον Πότσκα και τον Σαρακατσάνο.

Εθνικός: Κερμελής, Τόντας (50' λ.τρ. Συμεωνίδης), Σκοτεινιώτης, Χονδρός, Μπάτης, Μωραΐτης, Αλτίνης, Κόκκινος (60' λ.τρ. Κοθόνας), Παλάντζας (70' Τσαμπάσης), Παλάσης, Καζδαρίδης.
Κένταυρος: Πότσκα, Πανάρετος, Εκταρίδης, Τσιργής, Νιτσάι, Βαρσαμάς, Βαγγ. Γώγος, Τσατσάνης (80' Μαϊτιανός), Νεγιάννης (60' Λαμπαδάρης), Γκ. Πότσκα, Σαρακατσάνος.