Φιλική ισοπαλία του Πυράσου με τον Σαρακηνό

Σε φιλικό αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Νέας Αγχιάλου το απόγευμα του Σαββάτου, Πύρασος και Σαρακηνός έφεραν ισοπαλία 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς στην επανάληψη με γκολ του νεαρού Μελίσση και ο Πύρασος ισοφάρισε με αυτογκόλ ύστερα από συρτή σέντρα του Φούκη.

Στο α’ ημίχρονο, σουτ του Χατζητρακόσια από πλάγια κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων, σουτ του Κοτζαθανάση από το ύψος της μεγάλης περιοχής έφυγε λίγο έξω, ενώ ο Σαρακηνός είχε τριπλή μεγάλη ευκαιρία όταν σουτ του Τσεκούρα απέκρουσε με τα πόδια ο Βαν ντε Γουίχε, μετά σουτ του Κωνσταντάκου χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και σουτ του Φουρκιώτη έφυγε άουτ.

Στο β’ μέρος, ο Πύρασος είχε μεγάλη ευκαιρία με τον Στεργίου να σουτάρει άουτ από καλή θέση.

Πύρασος: Βαν ντε Γουίχε, Ρουκάς, Στεφανής, Μπασδάνης, Γιοβάνης, Τανάγιας, Κοτζαθανάσης, Δανόπουλος, Μπέικος, Σιώμος, Χατζητρακόσιας.

Έπαιξαν και οι Τσιλίγγος, Στεργίου, Σκαρλάτος, Σπύρου, Φούκης, Τοκαλής, Κόκκαλης, Δαμάσκος, Δράγνης, Σταντζούρης.
Σαρακηνός: Γράντας, Ρέλος, Ιωάννου, Τσαρδακάς, Τσαγγαράς, Καλαμάτας, Βαλέρα, Κωνσταντάκος, Τσεκούρας, Φουρκιώτης, Βαλωτής.

Έπαιξαν και οι Δουλάς, Κατσικαδάμος, Σουλιώτης, Μπαρμπούτας, Γκλαβίνης, Κίτσας, Μελίσσης, Βλιώρας, Μπέιντο, Κοντορίζος.