Δήμητρα-Αίας 3-5

Το τελικό αποτέλεσμα 2-5 στο γήπεδο της Ευξεινούπολης θα λέγαμε ότι αντικατοπτρίζει την πορεία των ομάδων στο φετινό πρωτάθλημα. Η Δήμητρα υποβιβάστηκε ύστερα από μια κακή σεζόν, ενώ ο Αίας είχε ένα πολύ καλό πρωτάθλημα και τερμάτισε στην 4η θέση του 2ου ομίλου. Ο Κοντογεωργάκης με ωραίο σουτ έκανε το 0-1 στο 35', ο Κωστούλας το 0-2 λίγο πριν βγει το ημίχρονο. Για τη Δήμητρα μείωσε ο Νικηφοράκης με κεφαλιά στο 2ο λεπτό του δευτέρου μέρους, ο Κωστούλας στο 60' έδωσε πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων στους Σουρπιώτες, γρήγορα το 2-3 με κεφαλιά του Χρ. Γκάμπα και ακολούθησαν δύο γκολ από τον Κατσαβριά. Στο 88ο λεπτό, ο Χρ. Γκάμπας και πάλι, με πλασέ, διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Δήμητρα: Σαββίδης, Μαντάρας, Κωτούλας, Μηλιώνης, Νικηφοράκης (65' Ματρακίδης), Μπέης (46' Κακλιάς), Δ. Γκάμπας (46' Μπίνας), Ποζιόπουλος, Χρ. Γκάμπας, Γαλατσίδας, Κόκκαλης.
Αίας: Γελές, Μπούρας, Χουλιαράς, Καλοδήμος, Κοντογεωργάκης, Γρούνας, Μπιρτσάι, Αθ. Αθ. Κωστούλας, Κουτσιανίτης, Κατσαβριάς, Γαρυφάλλου.