Αίας-Μυρμιδόνες 3-2

Με γκολ στις καθυστερήσεις, ο Αίας κέρδισε 3-2 τους Μυρμιδόνες και πλήγωσε τον πρώην προπονητή του, Λουκά Κατσαμπέκη που ύστερα από οκτώ χρόνια, βρέθηκε στη Σούρπη ως αντίπαλος. Το 1-0 έγινε στο 10ο λεπτό με τον Μπούρα ύστερα από κόρνερ του Κωστούλα, η ισοφάριση με σουτ του Ζαφειρίου στο 25' και το 2-1 στο 58' με εύστοχο πέναλτι του Κατσαβριά του Αίαντα. Δύο λεπτά πριν τη λήξη, ο Κουτσούμπας με σουτ έφερε το ματς στα ίσα, αλλά οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη καθώς στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μπιρτσάι με σουτ έγραψε το τελικό 3-2, χαρίζοντας την πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για το σύλλογο της Σούρπης.

Αίας: Λαγός, Καλοδήμος, Μπούρας, Παπανικολόπουλος, Κωστούλας, Μπιρτσάι, Μαρμαγκιόλης, Χουλιαράς (75' Γαρυφάλλου), Κατσαβριάς, Κωστούλας, Κουτσιανίτης (60' Μαλλιαρός).
Μυρμιδόνες: Γώγος, Π. Μπούρχας, Ευάγγ. Κατσαβριάς, Κοντοβάς, Βέργας, Κουτσούμπας, Ζαφειρίου, Δ. Μπούρχας, Χατζέλας, Δ. Γκάμπας (89’ Ξαφάς), Βασίλη (87’ Αθ. Κατσαβριάς).