Ιάσων-Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα 7-0

Εντυπωσιακός στο σημερινό παιχνίδι ο Ιάσων, κέρδισε 7-0 την Ένωση Λεχωνίων Νηλέα (σκορ ημιχρόνου 5-0). Η διακοπή είχε θετικό αντίκτυπο στο σύλλογο της Άλλης Μεριάς, σε αντίθεση με αυτόν των Λεχωνίων, όπως φαίνεται κι από το τελικό αποτέλεσμα. Ο Μπάμπης Δημόπουλος, μεταγραφικό απόκτημα από τον Παγασητικό, άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Θεοδωρόπουλος -γεννηθείς το 2001- σημείωσε χατ τρικ (στο 14', 27', 72'), ο 16χρονος Τσάνιος δύο τέρματα (18', 41') και το σκορ έκλεισε ο Χριστοδούλου ένα δεκάλεπτο πριν τη λήξη.

Ιάσων: Κωτούλας, Σπύρου (50' Ρακής), Κάβουρας, Βαρελόπουλος (60' Χριστοδούλου), Σουφλάρης, Πουλάκης (60' Τσίγγας), Τσάνιος, Σιαμέτης, Καλογριάς, Δημόπουλος, Θεοδωρόπουλος.
Ένωση Λεχωνίων Νηλέα: Ρενάτο, Ντενίς, Αναγνωστάκης, Γούλιας, Νέος, Κατσιάκης, Μπιλιάλης (30' Στυλιαρογιάννης), Φουρκιώτης (65' Μπούρντα), Φιλίππου, Μεντής, Σκόνδρας.