Aκρόπολη-Ελευθεριακός 3-1

Με το δεξί μπήκε στο 2016 η Ακρόπολη που φιγουράρει σταθερά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Β' Κατηγορίας. Κέρδισε 3-1 τον Ελευθεριακό στο γήπεδο του Σέσκλου, παίζοντας με παίκτη λιγότερο για περίπου μία ώρα. Στο 31ο λεπτό, από ασίστ του Μιχολίτση, ο Παγώνης έκανε το 1-0, η ισοφάριση με πέναλτι στο 35' σε φάση που αποβλήθηκε ο γκολκίπερ Κορέντης και το 2-1 επίσης από την άσπρη βούλα. Ο Μιχολίτσης κέρδισε την εσχάτη των ποινών και ο Τάσος Κολημήτρας την μετέτρεψε σε γκολ. Το τελικό σκορ στο 80ό λεπτό με γκολ του Παγώνη που βρίσκει συνεχώς δίχτυα για το σύνολο του Βαγγέλη Τάχου. Αξίζει να αναφέρουμε πως ντεμπούτο με την Ακρόπολη έκανε ο Γιώργης Μιχολίτσης, μεγάλη μεταγραφή του καλοκαιριού, που στα πρώτα παιχνίδια δεν είχε αγωνιστεί αλλά σήμερα έδειξε πως στη Β' Τοπική είναι σε θέση να προσφέρει πολύ σημαντικές υπηρεσίες στην Ακρόπολη.

Η σύνθεση της Ακρόπολης: Κορέντης, Αξιώτης, Βασ. Κουνής (35' Μιχέας), Φ. Φώτου, Δ. Φώτου, Κ. Κολημήτρας, Πασσιάς, Αν. Κολημήτρας, Μιχολίτσης, Παγώνης, Παπάς (85' Χρ. Τσούτσας).