Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα-Ελευθεριακός 3-2

Στο δεύτερο φιλικό που έδωσε η Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα μετά απ’ αυτό με τον Πηλέα, κέρδισε τον Ελευθεριακό με 3-2. Και τα τρία γκολ των γηπεδούχων πέτυχε ο Ξενάκης, που έφτασε στο χατ τρικ, σκοράροντας στο 2’, το 6΄και το 26΄μετά από ισάριθμες ασίστ του Ρενάτο που είχε δοκάρι. Γενικότερα το πρώτο ημίχρονο ικανοποίησε απόλυτα τον Άρη Γιαννούτσο.

Ο Ελευθεριακός είχε μειώσει σε 2-1, ενώ έκανε το 3-2 με πέναλτι στα τελευταία λεπτά.

ΕΝΩΣΗ ΛΕΧΩΝΙΩΝ/ΝΗΛΕΑ: Χαλαστάρας-Αϊδινής-Πουρνάρας- Παπακυρίτσης-Μεϊντής-Ράπτης-Ντένις-Ξενάκης-Κουβαράς-Ρενάτο-Μπικοράρος

Έπαιξαν στο δεύτερο και οι: Πρίκας, Πασουάκου, Καραγιάννης, Ραυτόπουλος, Μπούρντα, Μπιλιάλης, Λυκοδήμος

Για διάφορους λόγους έλειπαν οι Κατσής, Βαλαρούτσος, Τζούμας, Στυλιαρογιάννης, Κατσιάνης.

Επόμενο φιλικό με για την Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα με τους Νέους Αθλητές Νίκης την Παρασκευή 16/9 στα Λεχώνια.

Last modified onMonday, 12 September 2016 00:41