Κένταυρος-Ιάσων 0-5

Εντυπωσιακή νίκη για τον Ιάσονα Άλλης Μεριάς που επιβλήθηκε 5-0 του Κενταύρου Νοτίου Πηλίου σε εκτός έδρας αναμέτρηση που διεξήχθη σήμερα στο γήπεδο της Γατζέας. Οι πιτσιρικάδες των Γιώργου Κυριαζή-Στέργιου Σιαμέτη προηγήθηκαν πολύ νωρίς, στο 4ο λεπτό με τον Πουλάκη, έκαναν το 0-2 στο 18ο με τον Θεοδωρόπουλο και λίγο πριν βγει το ημίχρονο το 0-3 με τον Καλογριά. Στην επανάληψη, το τέταρτο τέρμα ήταν αυτογκόλ σε σέντρα του Καλογριά στο 65’ και ο Αλτίνης έκλεισε το σκορ πέντε λεπτά πριν τη λήξη.

Κένταυρος: Πότσκα, Νεγιάννης (40’ Παπαδημητρίου), Εκταρίδης, Πάπος, Τσιργής, Βαρσαμάς, Νιτσάι, Ευάγγ. Γώγος, Πανάρετος, Μπογδανίδης, Φ. Γώγος .
Ιάσων: Κωτούλας, Κολημήτρας, Κάβουρας, Τσάνιος, Πέτσης, Βαρελόπουλος, Πουλάκης (60’ Αλτίνης), Τσίγγας, Καλογριάς (80’ Γούσιας), Θεοδωρόπουλος (70’ Χριστοδούλου), Σιαμέτης.