Δύο χρυσά και ένα χάλκινο για τον Α.Ο. Τάε Κβον Ντο Ν. Ιωνίας στη Βουλγαρία

Με προπονητή τον κ. Ιωάννη Σταματίου και έξι αθλητές συμμετείχε ο Αθλητικός Όμιλος Τάε Κβον Ντο Νέας Ιωνίας Βόλου στο 3rd Hereya trophy που διεξήχθη στη Σόφια της Βουλγαρίας στις 27 Μαΐου. Στο πρωτάθλημα πήραν μέρος συνολικά 800 αθλητές από Βουλγαρία και Ελλάδα κυρίως.

Οι αθλητές Τσάπουρνας Ιωάννης και Μαλαχιάς Δημήτριος κατέκτησαν την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στις κατηγορίες -63 κιλών στους άνδρες και - 46 κιλών στους παίδες αντίστοιχα.

Ο αθλητής Σαρακατσάνος Αχιλλέας κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο, ενώ αγωνίστηκαν επίσης οι Ευσταθίου Έλενα, Σδρόλιας Τριαντάφυλλος και Ιμπραχίμι Νικόλαος κάνοντας μια καταπληκτική εμφάνιση και παρά την απειρία τους άφησαν πολύ θετικές εντυπώσεις. Εκτός από τον Τσάπουρνα Ιωάννη και την Ευσταθίου Έλενα, οι οποίοι έχουν αγωνιστική εμπειρία, οι υπόλοιποι αθλητές συμμετείχαν πρώτη φορά σε επίσημους αγώνες και αξίζει να σημειωθεί ότι όλοι τους έκαναν μια αξιοπρεπή εμφάνιση και κέρδισαν τις εντυπώσεις.

Ο προπονητής του Συλλόγου και το ΔΣ συγχαίρει τους αθλητές για τις διακρίσεις και τη συμμετοχή τους.