Logo
Print this page

Διεθνείς διακρίσεις για τον Νικόμαχο

Το Σάββατο στις 28 Ιανουαρίου ομάδα αθλητών του Νικόμαχου Βόλου βρέθηκε στο Διεθνές πρωτάθλημα «keumgang open” που έγινε στο Βέλγιο και πιο συγκεκριμένα στο Ντίεστ. Αγωνίστηκαν όλοι οι αθλητές με τους καινούργιους κανονισμούς της Παγκόσμιας ομοσπονδίας, που κάνουν το άθλημα του Τάε Κβον Ντο ακόμη πιο θεαματικό και με λιγότερες διακοπές κατά τη διάρκεια του αγώνα. Οι αθλητές του συλλόγου είχαν 100% επιτυχία, αφού όλοι διακρίθηκαν και ανέβηκαν στο βάθρο, παρόλο που είχαν πολλές ατυχίες και πολύ κακή διαιτησία. Ένα ασημένιο και 7 χάλκινα ήταν ο τελικός απολογισμός με 8 συμμετοχές.

Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Σανίδας Νικόλαος στην κατηγορία -63 Έφηβων. Χάλκινα μετάλλια κατέκτησαν οι Δαμαλάς Μανώλης και Βαίνάς Κωνσταντίνος στην κατηγορία + 78 Εφήβων. Χάλκινο μετάλλιο επίσης κατέκτησαν οι Βογιατζή Αγγελική στα -53 Γυναικών, η Γκογκινούδη Παρασκευή στα -55 Νεανίδων, η Γκαγιάννη Τάνια στα -52 Νεανίδων, η Μανωλάκη Γιολάντα στα -68 Νεανίδων και ο Κωστάκης Νικόλαος στα -61 Παίδων. Το πρωτάθλημα είναι στα πλαίσια της προετοιμασίας τους για τις αγωνιστικές υποχρεώσεις του 2017, οι οποίες είναι πάρα  πολλές.

Επικοινωνία: [email protected]