Εγκαίνια έδρας με νίκη επί του Πανιωνίου για τη Λαμία

Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για τον Πανιώνιο από τη Λαμία με 1-0, με την ομάδα του Μπάμπη Τεννέ στο πρώτο της ματς στη φυσική της έδρα να δίνει μία μεγάλη χαρά στους φιλάθλους της.

Ο Πανιώνιος, που ήταν εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν μπορούσε να βάλει με τίποτα γκολ, έχασε την ευκαιρία να ανέβει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το μοναδικό τέρμα του αγώνα πέτυχε με έξοχο σουτ ο Μπλάζιτς στην κίνηση στο 78ο λεπτό. Ο Πανιώνιος, που γνώρισε την πρώτη εφετινή ήττα στο πρωτάθλημα, ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Γκιοατά στο 79΄ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Κουτρομάνος (34΄ Βουό), Αναστασιάδης, Ασίγκμπα, Παντελιάδης, Όμο, Μπλάζιτς, Ακόστα (74΄ Φράγκος), Πίτι (67΄ Αναστασόπουλος), Βασιλαντωνόπουλος, Βάντερσον.

Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά, Γκιοατά, Σαραμαντάς, Κόρμπος (87΄ Κάργας), Σαββίδης (66΄ Σιώπης), Σπιριντόνοβιτς, Μασούντ, Λάμπρου (66΄ Μασούρας), Γεσίλ.