Ζωντανή με τριάρα η Κέρκυρα

Στο παιχνίδι της πρόκρισης στην επόμενη φάση του κυπέλλου μπήκε η Κέρκυρα μετά την νίκη της, επί του Απόλλωνα 1926 με 3-0.

Ο Απόλλων δεν άφησε στο πρώτο ημίχρονο πολλά περιθώρια για να απειλήσει την εστία του η Κέρκυρα και έτσι πήγε με το 0-0 στα αποδυτήρια. Οι αλλαγές του Μιχάλη Γρηγορίου δημιούργησαν προβλήματα στην άμυνα των φιλοξενούμενων, με τον Χαβίτο να δημιουργεί κινδύνους, τον Αλέξανδρο Κόντο να παίρνει περισσότερες πρωτοβουλίες και τελικά να φτάνει στο γκολ από το σημείο του πέναλτι στο 77ο λεπτό με την εκτέλεση του Γκόμεζ.

Ο Χαβίτο στη συνέχεια έφυγε δύο φορές στην κόντρα και έγραψε με ισάριθμα σουτ το τελικό 3-0 για την Κέρκυρα.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μ. Γρηγορίου): Kουτζαβασίλης, Βλάχος, Παρασκευαϊδης, Ρόχας, Καρντόσο, Κρητικός, Κόντος, Μπόρχα, Ντιμιτρόφσκι, Κανακούδης, Γεωργακόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Θ. Γράφας): Π. Παπαδόπουλος, Παπαστεριανός, Κουρούπης, Βαγγελόπουλος, Μπερτέν, Ακασού, Μπιτσάκος, Ευσταθίου, Τσούτσης, Γκέσιος, Νατσιόπουλος