Ο ΟΦΗ θριάμβευσε, οι Πατρινοί ... αποθεώθηκαν

Σε σπουδαία αναμέτρηση της Παναχαϊκής με τον ΟΦΗ στην Αγυιά για την 24η αγωνιστική της Football League ολοκληρώθηκε με μεγάλους θριαμβευτές τους Κρητικούς, που νίκησαν 0-3, βάζοντας και τα τρία γκολ στο πρώτο 45λεπτο και ενώ οι Αχαιοί στην έδρα τους δεν είχαν δεχτεί φέτος δύο γκολ σε ένα ματς... Ο Μάνος με τα δύο γκολ έφτασε τα 18, ενώ ο Κουτσιανικούλης έφτασε τα εννέα, σε ένα υπέροχο πρώτο 45λεπτο (14' πεν., 44' Μάνος, 21' Κουτσιανικούλης). Οι Αχαιοί έμειναν χωρίς νίκη για τρίτο σερί ματς, αλλά οι περίπου 5.000 οπαδοί της δεν σταμάτησαν να τραγουδούν και να φωνάζουν συνθήματα. Αφού ολοκληρώθηκε το ματς, οι ποδοσφαιριστές πήγαν κοντά στην κερκίδα των οργανωμένων, οι οποίοι τους αποθέωσαν..

Άλλα δύο ματς της της Β' Εθνικής έγιναν το Σάββατο (31/3). Ο ΑΟ Τρίκαλα έκοψε τη φόρα του Απόλλωνα Λάρισας στο θεσσαλικό ντέρμπι το Αλκαζάρ, όπου ένας πρώην Απολλωνιστής, ο Βασίλης Σαχινίδης, ήταν αυτός που «σκότωσε» την προηγούμενη ομάδα του και υπέγραψε τη νίκη των «κυανέρυθρων» με 0-1 με γκολ στο 51'.  Στη Σπάρτη ο ΑΟΧ Κισσαμικός έδειξε χαραακτήρα και έφυγε με το διπλό με σκορ 1-3 (70' Τριανταφυλλάκος - 10', 14' Χαλκιαδάκης, 81' Ξύδας).