Δέχθηκε επίθεση ο Στ. Ξηρόφωτος στη Νεοκαισάρεια!

Ο Πύρασος έδειξε για ακόμη μία φορά ότι στα δύσκολα τα καταφέρνει καλύτερα, ειδικά εκτός έδρας. Μετά την ισοπαλία στα Τρίκαλα, την ισοπαλία στην έδρα του Οπούντιου, το 0-0 στο Βελεστίνο, το διπλό στην Ηγουμενίτσα, η ομάδα της Ν. Αγχιάλου πήρε σημαντικό βαθμό στη Νεοκαισάρεια από τον τοπικό Αχιλλέα. Τα αποτελέσματα αυτά είναι στις εξόδους των "κυανόλευκων" με ομάδες που βρίσκονται παραπάνω από αυτούς στην κατάταξη. Μάλιστα, εάν ήταν λίγο πιο προσεκτικοί ή τυχεροί, θα μπορούσαν να φύγουν με το διπλό από το χθεσινό ματς καθώς δέχθηκαν την ισοφάριση στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων κι ενώ έπαιξαν για ένα τέταρτο με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Στεφανή. Και στο Μαρτίνο είχε χαθεί η νίκη στις καθυστερήσεις!
Φαίνεται πάντως πως οι άνθρωποι του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας ...περίμεναν από τον Πύρασο να πάει και να χάσει επειδή διεκδικούν την άνοδο. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο Στέφανος Ξηρόφωτος δέχθηκε επίθεση από φίλαθλο των γηπεδούχων ενώ βρίσκονταν στην κερκίδα κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης. Συν τοις άλλοις, οι υπεύθυνοι του Πυράσου καταγγέλλουν κλίμα τρομοκρατίας κατά τη διάρκεια του αγώνα και ειδικά μετά την τροπή που πήρε με το 0-2 του α' ημιχρόνου. Και το χειρότερο από αυτά που καταγγέλλουν οι Αγχιαλίτες είναι πως το κλίμα αυτό ...υποκινήθηκε όχι από φιλάθλους της ομάδας της Πιερίας αλλά από μέλη της διοίκησης και παράγοντές της. Μάλιστα, αναμένεται επίσημη ανακοίνωση από τον Πύρασο για τα όσα συνέβησαν χθες στο γήπεδο της Νεοκαισάρειας...

Last modified onMonday, 23 March 2015 13:49