Σύρραξη παικτών και διακοπή στο φιλικό του Πυράσου στα Φάρσαλα!

Επεισοδιακό ήταν το φιλικό του Πυράσου στα Φάρσαλα σήμερα το απόγευμα και δεν τελείωσε! Στο 75ο λεπτό, παίκτες τoυ γηπεδούχου Αχιλλέα, σύμφωνα με την ανακοίνωση του Πυράσου, επιτέθηκαν χωρίς λόγο στον Σφάκα και ακολούθησε γενική σύρραξη. Μάλιστα κατά τη διάρκεια των επεισοδίων, τραυματίστηκε στα πλευρά ο Παναγιώτης Σιδηρόπουλος ο οποίος δέχθηκε κλωτσιά και διεκομίσθη στο Νοσοκομείο για περαιτέρω εξετάσεις. Το σκορ τη στιγμή της διακοπής ήταν 0-1 με γκολ του Γιάννη Μίλτου στο δεύτερο ημίχρονο. Αξίζει να αναφέρουμε ότι την πρώτη του εμφάνιση με τον Πύρασο πρόλαβε να κάνει, έστω και για λίγα λεπτά, ο Κώστας Τσιουρέλης που στο ξεκίνημα της προετοιμασίας ήταν τραυματίας αλλά μπαίνει σιγά σιγά στο κανονικό πρόγραμμα προπονήσεων.

Για τον Πύρασο έπαιξαν στο πρώτο ημίχρονο οι Στούκας, Σπ. Γκάγκας, Γ. Κοντοβάς, Πλαβός, Λ. Γκάγκας, Βαγγελάκος, Κοτζαθανάσης, Π. Κοντοβάς, Αναστασίου, Δαμάσκος, Μαλακασιώτης και στο δεύτερο ημίχρονο οι Μίλτος, Σιδηρόπουλος, Βούλγαρης, Μυργιώτης, Γκίκα, Σφάκας, Βητόπουλος, Μακανίκας, Τσιουρέλης, Ζητούδης.

Last modified onSunday, 24 August 2014 23:42