Αετός-Μακρινίτσα 2-2

Δυνατό ματς στην Κερασιά που βρήκε Αετό και Μακρινίτσα ισόπαλους με σκορ 2-2, με την ομάδα του Πηλίου να ισοφαρίζει στο τελευταίο λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι έπαιξαν όλο το δεύτερο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο. Το 1-0 στο 50ό λεπτό από τον Παπαναγιώτου με ατομική προσπάθεια που σκόραρε έχοντας περάσει δύο αμυντικούς και τον αντίπαλο γκολκίπερ. Η ισοφάριση στο 60' με κοντινό πλασέ του Μαστακούλη ύστερα από σέντρα του Πουρνάρα. Ο Χουσεΐν με κεφαλιά-ψαράκι έδωσε ξανά προβάδισμα στους "κιτρινόμαυρους" στο 75' αλλά η Μακρινίτσα είχε την απάντηση. Στο 90' ο Μαστακούλης, από σκόρερ έγινε δημιουργός με ωραία κάθετη πάσα και ο Ντελέκος πέτυχε το γκολ.
Για τον Αετό, αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα στο 1ο λεπτό της επανάληψης ο Κοτρώνης ως τελευταίος παίκτης. Η αποβολή ήταν δίκαιη ανέφερε ο Κώστας Σπαθούλας, ο οποίος είπε πως δεν δόθηκε πέναλτι στο 15' σε ανατροπή του Τσιουρή και διαμαρτυρήθηκε για οφσάιντ στη φάση του πρώτου τέρματος των φιλοξενουμένων.  Για τη Μακρινίτσα, Μαστακούλης, Σαραφίδης είχαν καλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, σουτ του Αδαμάκου έφυγε λίγο άουτ και κεφαλιά του Παπακώστα απέκρουσε εντυπωσιακά ο αντίπαλος γκολκίπερ.