Ολυμπιακός Βόλου - Βύζας Μεγάρων 4-1 (τελικό)

Ο Ολυμπιακός Βόλου υποδέχεται τον Βύζαντα Μεγάρων στο ΕΑΚ για την 13η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Football League και το magnesiasports σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Ο Γιενγκά αποκλείστηκε από την αποστολή λόγω προβλήματος υγείας και νοσηλεύεται στο νοσοκομείο Βόλου. Τη Θέση του πήρε ο Μπρέσκα, που δεν ξεκίνησε πάντως στην ενδεκάδα.

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

2' Σουτ του Γκούρμα από πλάγια δεξιά θέση μέσα στην περιοχή βρίσκει την εξωτερική πλευρά των δικτύων

6' Εκτέλεση φάουλ του Κατσίκη η μπάλα περνάει πολλά μέτρα άουτ από την εστία του Μούζου

10' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Γκούρμα έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μούζος άφησε την μπάλα να περάσει και ο Δεινόπαπας στο δεύτερο δοκάρι με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0

12' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό Βόλου. Μέσα σε δύο λεπτά ο Ολυμπιακός καταφέρνει να κάνει το 2-0 με ένα εξαιρετικό σε δημιουργία και εκτέλεση γκολ του Καπετάνου, που απο μακριά δοκίμασε το πόδι του και έγραψε το 2-0

16' Σουτ του Μανδύλη περνάει άουτ

23' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Καπετάνος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνει το 3-0, πλασάροντας εύστοχα σε τετ α τετ τον Μούζο

24' ο Καπετάνος αντί να πασάρει στον εντελώς μόνο του μέσα στην περιοχή Δεινόπαπα, κάνει σουτ έξω από την περιοχή κυνηγώντας το χατ τρικ και στέλνει την μπάλα άουτ. Στη συνέχεια ζητάει συγνώμη από τον συμπαίκτη του

32' ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΥΖΑΝΤΑ. Στη θέση του Δελάρδα ο Μαζιώτης.

34' Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους. Ο Μαζιώτης σούταρε μέσα από την περιοχή και ο Γεωργίου απέκρουσε, με τους αμυντικούς να απομακρύνουν στη συνέχεια

36' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό. Ο Κόμνος κάνει τη σέντρα σουτ από τα αριστερά και η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι

40' Μακρινό σουτ του Καρρά η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Μούζου

41' Μακρινό σουτ του Μπελέρη εντελώς άστοχο

45' Εξαιρετική απόκρουση σε κόρνερ του Γεωργίου σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αρναρέλλη

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46' ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Στη θέση του Μάριο Γκούρμα, ο νεαρός Ντινόπουλος

46' ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΥΖΑΝΤΑ. Στη θέση του Παπαδημητρίου ο Λέκκας

50' Ο Καπετάνος με πλασέ στην κίνηση δεν βρίσκει την μπάλα όπως θα ήθελε για τη στείλει στα δίχτυα

52' Ο Κατσίκης με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

56' ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΥΖΑΝΤΑ. Στη θέση του Μαζιώτη Ι. μπαίνει ο Νικολέτος

59' ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Στη θέση του Καπετάνου μπαίνει ο Ολίσε

61' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Θανάσης Πινδώνης με σουτ γράφει το 4-0 για τους ερυθρόλευκους

62' Σουτ του Μαζιώτη καταλήγει στην αγκαλιά του Γεωργίου

66' Ο Πινδώνης χάνει μεγάλη ευκαιρία για το 5-0. Πιάνει το πλασέ αλλά απομακρύνουν πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί

67' ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Αντί του Δεινόπαπα, ο νεαρός Κεσίδης στο παιχνίδι

71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Κεσίδη να χριστεί σκόρερ, αλλά ο νεαρός εξ' επαφής στέλνει την μπάλα πάνω στον Μούζο

80' Ο Αρναρέλλης μπαίνει μόνος του μέσα στην περιοχή αλλά μπερδέυεται και ο Γεωργίου μαζεύει την μπάλα

84' ΓΚΟΛ για τον Βύζαντα. Οι φιλοξενούμενοι καταφέρνουν να πετύχουν το γκολ της τιμής με τον Νικολέτο με σουτ εκτός περιοχής

92' Σουτ του Ντινόπουλου πέφτει και μπλοκάρει ο Μούζος