Ηρακλής Βόλου-Αγχίαλος 0-3

Τρία γκολ ξανά για την Αγχίαλο στο Κύπελλο, μόνο που αυτή τη φορά δεν δέχθηκε κανένα και έτσι, η πρόκριση σημειώθηκε πιο εύκολα για την ομάδα του Γιώργου Πλατανιά σε σχέση με την προηγούμενη εβδομάδα. Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν καθώς προηγήθηκαν 0-2 πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, με σουτ του Πιτσάβα στο 2' και διαγώνιο σουτ στην κίνηση του Μαυρόπουλου στο 9'. Το τελικό 0-3 γράφτηκε στο 88' από τον Σγατζή ύστερα από πάσα του Τσανάκα.
Έγινε ανοικτό παιχνίδι και χάθηκαν πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν. Για τον Ηρακλή, ο Γεωργιάδης είχε δοκάρι στο πρώτο μέρος, ενώ ο ίδιος παίκτης και ο Χελιώτης έχασαν ευκαιρίες για να μειώσουν, όπως και ο Σιαμέτης στην επανάληψη που απείλησε με κεφαλιές αλλά απέκρουσε ο Ρωμανός. Όσον αφορά στην Αγχίαλο, οι Φούκης, Πιτσάβας αστόχησαν σε τετ-α-τετ, ενώ ο Τσαρδακάς έφθασε κοντά στο γκολ με κεφαλιά.