Μαγνησιακός-Δήμητρα 2-0

Μεγάλη νίκη-πρόκριση πανηγύρισε ο Μαγνησιακός, με σκορ 2-0 επί της Δήμητρας, σκοράροντας και τα δύο γκολ στο ξεκίνημα των ημιχρόνων με σουτ εκτός μεγάλης περιοχής. Το 1-0 έκανε με βολέ ο Αντωνόπουλος στο 15' και το 2-0 στο 55' ο Τζήκας με μακρινό σουτ, ενώ για τη βολιώτικη ομάδα δοκάρι είχε ο Οικονόμου, ο οποίος σε τετ-α-τετ νικήθηκε από τον Γκιούρκη σε πρώτο χρόνο και στο ριμπάουντ, δεν σημάδεψε σωστά. Ο Βασαίλης Πανόπουλος χαρακτήρισε δίκαια τη νίκη, λέγοντας ότι στο φινάλε δεν δόθηκε πέναλτι σε ανατροπή του Σαλαμούρα, ενώ δύο φορές ο προαναφερθείς και μία ο Μωυσίδης βρέθηκε σε θέση για γκολ χωρίς να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα. Από την άλλη, ο Βαγγέλης Βουρούκος είπε ότι η ομάδα του είχε μέτρια απόδοση, ενώ στο πρώτο μέρος έχασε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράει, μία φορά με τον Τιμπλαλέξη και δύο με τον Καρατέεβ. Για τον Μαγνησιακό, ο Καραλής έπαθε τράβηγμα κι αντικαταστάθηκε στο 6ο λεπτό, ενώ για τους φιλοξενούμεςνους, ο Ξηρομερίσιος χτύπησε στο γόνατο προς το τέλος κι αποχώρησε τραυματίας.